ARAŞTIRMA DOSYASI : Baphomet !!!

Baphomet okültizm tarihinde keçi başlı bir rakamdır. Batı okültizmin tarihi boyunca gizemli Baphomet adını sık sık duyurur. Adının karşılığı tam olarak bilinmemektedir. Baphomet için ”gizli bir ritüel bir parçası” tanımı ilk olarak Tapınak Şövalyeleri döneminde ortaya çıktı.

Tapınak Şövalyeleri Baphomet’in putuna tapmaktadır. Bu put gizli dernekler ve okült çevreler aracılığıyla, adını bin yılı aşkın bir süredir duyurmuştur. Tapınakçılar, Baphomet adını verdikleri bu put aracılığıyla şeytana tapmakla suçlanmışlardır. Bu da Şövalyelerin’in halkın gözünde değerini yok etmiştir.

Baphomet, yönlendirilmiş irade gücünü temsil eden ve "fallus" ibadetine dayanan agnostik ayinlerin bir sembolüydü. Keçi sakallı ve keçi ayaklı, cinsiyeti belli olmayan bu put, eski çağların boynuzlu tanrısı Mendes keçisi ile bağıntılıydı. Bu yaratık şeytanı temsil eder. Bu yüzden de İlluminati için büyük bir değeri vardır. Çoğu MTV klibinde keçi kafasını temsil eden şeytani pentagram yıldızını kullanırlar.

Hacı şimdi Anton Szandor LaVey diye bir adam 1969’da Şeytani bir incil (The Satanic Bible) yazıyor. Şeytani İncil’de satanist öğretiler, ritüeller bulunmaktadır. San francisco’da 1969’da kara papa lavey tarafından şeytan kilisesi kurulmuştur .

Bu Şeytan kilisesi, Şeytani İncil’de ifade edilen Satanizmi uygulayan dini organizasyondur.

Koç ve keçi başı bugün Satanizmde, okültizmde ve büyücülük çevrelerinde kullanılmaktadır. Şeytan Kilisesi kendi ana web sayfasında Baphomet’i temsil eden keçi başı kullanır.

Baphomet ile ilgili başka bazı iddialar da vardır. Bunlar;

Vaftizci Yahya’nın kafatası olduğu,

Nicodemus’un yaptığı, HZ. İsa’nın çarmıhta acı çekişini gösteren bir heykele ait yüz olduğu,

Temliyerler’in Mandylion kefeninden kopyalamak suretiyle bir İsa yüzü yaptıkları ve o putun bu kefenden kopyalanan yüz olduğudur.

Diğer bir yaklaşım ise bunun bir cin yüzü olduğu şeklindedir. Bu cin, Süleyman mabedi yapımı sırasında

Süleyman’a yardım ettiği söylenen koruyucu Asmodeus adlı cindi.

Bu konuda ortaya atılan diğer bir yaklaşım ise put yüzünün, tapınağın ilk kurucu önderi Hugues de Payens’e ait olduğu şeklindeydi.

Baphomet

İlluminati Baphomet’e ibadet etmektedir ve müzik endüstrisini yönettikleri için Baphomet’de bulunan satanik sembolleri yönettikleri sanatçıların kliplerinde, albüm kapaklarında ve konserlerinde bol miktarda kullanmaktadırlar. Günümüzde gençleri satanist rock gruplarında toplayıp onlara şeytanı sevdirmek çok kolay bir hale geldi ve artık bir kılıfa da gerek yok, artık şeytan denildiği zaman gençlerde bir geri çekilme görünmüyor. Bu çok acınası.

1300 ‘lü yılların başında Tapınak Şövalyelerinin Şeytani Ayinler yaptıkları ve Baphomet adında bir Heykele, bir put’a veya buna benzer bir şeye taptıkları iddiasıyla Baphomet ismi tarihteki yerini aldı. Günümüze kadar gizemini koruyan dahası gerek tarihçilerin gerekse bu konuyla ilgilenen kişilerin dahi bu konuda hemfikir olmadıkları barizdir.

Şöyle ki kimileri Tapınak Şövalyelerinin Satanist olduklarını ve Baphomet’in de bir Şeytan olduğunu ,cinsiyetinin olmadığını iddia ederken, kimileri ise bu iddiaya tümden karşı çıkmakta ve Kilisenin baskı ve şiddet yoluyla bu ifadeyi vermeye onları zorladıklarını iddia etmektedir.

Hatta söylemdeki benzerliğe ithafen Tapınakçıların sonradan İsmailiye Mezhebi vasıtasıyla İslamla tanıştıkları, İslami Ezoterizm kanalıyla İslamı benimsedikleri ve Baphomet değil Muhammed ismine atfen kendilerinin Kilise tarafından manipülasyonla cezalandırdığına da inanan bir kesim mevcuttur. Her zaman belirttiğim gibi ortada tamamıyla gizemli bir yapı var ve bize ulaşan bilgileri iyi analiz etmeli ve farklı görüşlere ve bu görüşlerin ne şekilde yorumlanabileceğine dikkat etmeliyiz.

Üstte anlattıklarımın hepsi de farklı görüşler ve inançlar tarafından bu olayın bize aktarılma şeklidir. Elbette Hristiyan inancına mensup kişilerin geçmişte Kilisenin yaptığı bu davranışı savunması normaldir, keza Satanist bir kimsenin de bu ifadeleri baskı altında verdiklerini söylemesi de normaldir. Tapınakçıların geçmişten bugüne Dünya Arenasındaki gücünü ve etkisini bilen ve Müslüman olduğu halde Ezoterizm’e ilgi duyan ,güce hayran olan kesim de onları kendi safına çekmeye çalışmaktadır.

Peki biz bu yargılardan hangisine inanmalıyız ?

Bir önceki Makalemde anlatmış olduğum olay bize gösteriyor ki İfrit cinler İnsanlara musallat olabilmekte ve dahası insanları ciddi anlamda bunalıma sokabilmekte. Ebu Dücane (r.a.) İmani açıdan Kuvvetli (ki buna Uhud Savaşında göstermiş olduğu mücadeleyi örnek olarak verebiliriz) bir kimse ve Ashabtan birisi olduğu halde kendisine musallat olan bu ifrite karşı ensişeli bir hal almıştır.

Cinler de tıpkı İnsanlar gibi 2 sınıftır. İman edenler ve İnkar edenler. Kuran-ı Kerim bizlere bu konuda da rehberlik etmekte ve belki de en’am Suresi 100. Ayet-i Kerime de üst kısımda bahsettiğimiz hususlara ışık tutulmaktadır.

“Onlar, Allah’a cinlerden de ortak koştular…. “

Evet Kuran-ı Kerim bize burada açık ve net olarak bildiriyor ki İnsanlardan bir kısmı Allah’a İman etmeyi bırakacak ve Cinlere İman edecekler. Elbette bunun şartları ve koşulları var. Nasıl ki Allah’a verilen söz ve İman belli şart ve koşullara bağlı ise Cinler ve onlara İman edenlere de benzer şart ve koşullar söz konusudur.

Evet genel itibariyle görmediğimiz, duymadığımız ve araştırmadığımız için anlattığımız bu hususlar bize yabancı gelebilir. Bir İnsan niçin cinlere yada Şeytan’a tapsın ki diyebilir fakat günümüzde Şeytan’ın Telkin ettiği din olan Dinsizlik, İnançsızlık kökeni çok eskilere dayanan ve gitgide yaygınlaşan bir sapkınlıktır.

Her zaman yazıyoruz.2 farklı yol var ortada; ya İman edenlerdensin, ya İnkar edenlerden, ya iyisiler densin, ya kötülerden, ya Meleki olanlardansın ya Şeytani olanlardan…
Niçin Şeytana tapıyorlar ? sorusunun cevabı da aslında bu yazdıklarımda gizlidir. Yol ayrımına geldiğiniz vakit bir seçim yapmanız gerekir.

Karşımızda İnsanlar olarak 2 farklı yol var. Ya bu Dünyayı elimizin tersiyle itip Ahiret’i tercih edeceğiz, ya bu Dünyayı tercih edip Ahiret’i elimizin tersiyle iteceğiz. İşte süren tüm bu kavganın farklı kutuplarında bu tercihi yapanlar belirleyici rol üstleniyorlar. Allah (c.c.) Ahireti isteyene Cenneti vadediyor, Şeytan ise çirkini ve kötüyü süsleyip dünyaya tapanlara Dünyayı vadediyor. Karşılıklı bir antlaşma ve Ruhunu satma hikayesi özetle…

Tüm bu anlattıklarımdan yola çıkarak bu hususta ne düşündüğümü kısaca şöyle açıklayabilirim. Tapınak Şövalyelerini sonrasında günümüze dek farklı isimlerle ve farklı ülkelerde faaliyet gösteren tapınak Şövalyelerinin devamı ve uzantısı niteliğindeki Gizli Tarikatleri değerlendirdiğimde ben bu tasvir edildiği biçimde veya buna benzer bir İfritCin’e (Şeytan’a) taptıklarını düşünmekteyim.

Çünkü günümüzde de tesadüf denilemeyecek kadar geniş çapta gerek Medya, gerek Sanat Dünyası gerekse pek çok farklı alanda Baphomet Tasvirinin gizli yada açık bir biçimde kullanıldığına şahitlik ediyoruz.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: