ESEDÇİ Şİİ ALİ YERAL’IN İRAN SEHER TV PROGRAMINDA İNCİLER

İRAN ANALİZ / Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Ali Yeral adlı fanatik Şii din adamının ismi daha çok Suriye’deki katliamları destekleyen, Esed rejimini meşrulaştırmaya çalışan çeşitli programlar, salon toplantıları, konferanslar ve açıklamalar ile öne çıkıyor. Son olarak yayımlanan bir videoda bu şahsın İran’ın Şiileştirme siyaseti çerçevesinde yayın yapan Seher TV’de program yaptığı, canlı yayında bağlanan Libyalı bir şahsa akıl almaz iftira ve saldırılar yaptırtıldığı çeşitli Arapça haber sitelerinde yer aldı.

Seher TV adlı birçok dilde yayın yapan Şii dogmatizmini yayma amaçlı İran kanalının Arapça kısmında Ali Yeral adlı şahsa dair bir video yayımlandı. Benzer şekilde kurucuları arasında dönme Şii Kenan Çamurcu’nun yer aldığı İran fonlu video kanalı On 4′te de bu şahsın program yaptığı biliniyor.

Libya’dan sözde ismi Abdulmecit olduğunu söyleyen bir şahıs canlı yayına bağlanarak görüşlerini paylaşıyor. Katil Beşşar Esed ve rejiminin yeryüzünde Allah’ın nuru olduğunu döktüren şahıs, İran’ın da İslamın remzi ve Müslümanların-İslamın kalbi olduğunu vs söyleyerek sloganlar savuruyor. Ancak asıl önemli kısım bundan sonraki konuşması. Tipik bir Şii ve İran uzantısı kişilerin retoriğinin aynı telden çalındığı, Ali Yeral ve benzeri fanatiklerin kurmaya çalıştığı rejimin, zihniyet dünyasının kimleri ve nasıl düşman olarak gördüklerini ortaya çıkartıyor.

Libyalı (olduğu iddia edilen) Şii şahıs Vahhabi tehdidinden, tekfirci hareketlerden ve İhvanul Müslimin (Müslüman Kardeşler) adlı batıl üzerine kurulan hareketlere saldırıyor. Şahıs maktul diktatör Muammer Kaddafi’nin bir ara fundamentalist Ayetullah Teshiri ve diğer Şii din adamlarının ağzının suyunu akıtarak destek verdiği, kutladığı “Fatımi Devleti” yönündeki projesini dile getiriyor. Libya’dan Fatimi Devletinin kuruluşunun ilan edileceği hezeyanlarını savuran şahıs Şiilerin Libya’dan çıkarak yayılacağını söylüyor…

İran rejiminin, uzantısı Maliki ve Hizbullah örgütünün, Türkiye’de finanse ettiği şiddet ve nefret eken Zeynebiye, Ehdav, Tayder, Ehlader, Zehra Ana vs gibi irili ufaklı onlarca dernek, vakıf ve şahsiyete ait basın-yayın organlarında dile getirilen Esed yandaşlığı, Sünnilik ve Türkiye hükümetine, İslami Cemaatlere kin-düşmanlık aynı şekilde Seher TV’de Ali Ünal’ın “ısmarlama” konuğunda da görülüyor. O da Allah’ın nuru olarak adlandırdığı Esed terör rejimine karşı olanları bu nuru söndürmeye çalışanlar şeklinde nitelendiriyor. Suriye’de Allah’ın nurunu, Beşşar Esed ve Arapçılığı söndüremeye çalışanlara karşı engelin Libya’dan olacağını söylüyor. Sayıları bini bile bulmayan Libya’daki Şiilerin böylesine cafcaflı cümlelerini kullanan şahıs Esed terör rejimini savunmak için tekfirci, vahhabi, İhvanul Müslimin (yani Ehli Sünnet vel Cemaat) hareketlerine karşı duracaklarını vs söylüyor.

Ali Yeral adlı şahsın Hatay (Samandağı), Antakya ve sınır bölgelerindeki Alevileri tahrik edip, kışkırttığı, bunların Şiileştirilmesi için yoğun gayretler sarf ettiği, dahası çeşitli Şebbiha teröristlerinin Suriye halkını katledilmesi için çalışmalarda bulunduğu, katliamlardan kaçan Suriyelilerin fişlenmesi, hastaneler ve umuma açık yerlerde taciz edilmeleri, kamplarda asker kökenli veya aktivistlerin takip edilip, taciz ve baskı altına alınması, CHP başta olmak üzere çeşitli marjinal grupları ve sol yapıları Esed rejimi ve İran derin güçleri ile irtibatlandırmak gibi çok yönlü çalışmalar yaptığı biliniyor. Haydar Baş adlı şahsı ve çevresini de markaja alan Şii Yeral bunların basın-yayın organlarında da bolca boy göstermektedir. Bunların tamamı açık ve seçik bir şekilde yapmaktadır.

18 Temmuz 2011 tarihli Cihan Haber Ajansında yayımlanan haberdeki şu cümleler Ali Yeral ve tehlikeli mezhepçi zihniyetin ipuçlarını veriyor. “Suriye’deki olayların yüzde 80 azaldığına dikkat çeken EHDAV Başkanı Yeral, şunları dile getirdi: “Suriye’de sular durulmaktadır. Amerika ve Siyonist İsrail’e rağmen olaylar azaldı. Suriye’de Alevi-Sünni sorunu yoktur. Orada ortak bir sorun, Siyonistlerin Müslümanlarla sorunu vardır. Suriye’yi bölmek, yeni bir Kürt devleti çıkarmak; Irak’ı, Suriye’yi, Türkiye’yi, İran’ı bölmek, yeni yeni haritalar çıkarmak istiyorlar. Ama Allah’a şükürler olsun Müslümanların dirayeti, sağduyusu var.”

4 milyona yakın insanın mülteci konumuna düştüğü, çocukların bıçaklarla doğrandığı, 1000′e yakın caminin yerle bir edildiği veya Şebbihaların işkence-karargah haline getirdiği, yüzbinlerce masumun şehit edildiği, bir o kadarının yaralandığı bir Suriye’de bunları yapan İran uzantısı Beşşar Esed rejimini elbette aynı merkeze bağlı Ali Yeral savunmak zorundadır. Esed terör rejimine lojistik hattı olarak kullandıkları vakıf merkezi ve bölgesindeki on binlerce masum mültecinin aç, susuz, işsiz, güçsüz, biçare durumda olması, Hatay ve civarındaki hastanelerde kafası, gözü, kolu, bacağı kopmuş çocuklar, yaşlılar ve insanlar için kin ve nefretle hareket eden Yeral ve uzantısı terör yandaşları, bu Suriyeli masumların fotoğraflarını çekmekte, facebook üzerinden Samandağı Alevileri veya Hatay Alevileri vs gibi isimlerle korkunç bir şekilde Türkiye’nin milli güvenliğini, iç huzuru ve toplumsal barışı dinamitleyecek faaliyetler yürütmektedir.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: