SURİYE’DE ÖLDÜRÜLEN Şİİ MİLİTANLARDA CENNET PASAPORTLARI !

İRAN ANALİZ / Suriyeli direnişçilerin ülkede masum halkı katlederken öldürülen İranlı ve Iraklı Şii militanların üzerinden cennete gidiş pasaportları bulunduğu kaydedilid. İnanılması güç bu durumun aynısı Velayeti Fakih rejimini ihraç etme hırsıyla Humeyni rejiminin ısrarla sürdürdüğü İran-Irak savaşı boyunca yaşanmıştı. Dogmalarla zihinleri yıkanan Şiilere öldüklerinde direk cennete gideceklerine dair anahtarlar ve çeşitli materyaller verilmişti. Şimdi aynı durum yine tekrarlanıyor ve Suriye’de Esed terör rejiminin yanında savaşıp masumları katleden Şii militanlara cennete gidiş pasaportları dağıtılıyor.

Dağıtılan bu cennete gidiş pasaportlarının Şii militanlara bir nevi psikolojik destek amaçlı yapıldığına dikkat çekiliyor. Dağıtılan bu tür saçma ve akıllara durgunluk verecek şeylerin Şiiler tarafından kabul görmesi ise dogmalar ve batıl inançlarla örülü bir inanç olduğunu ortaya koyuyor. Aynı zamanda Suriye’deki Beşşar Esed rejimi ve destekçisi İran rejiminin manevi olarak çöktüğünün bir delili olarak görülüyor bu durum. Çünkü askeri olarak scud füzesi dahil her tür silahlı denemesine rağmen Esed terör rejimi Suriye’de her gün ağır kayıplar vermeyi sürdürüyor, kaybettiği hiçbir yeri tekrar alamıyor.

Asıl komik olan ise Suriye halkını katlederken öldürülen Şii militanlardan çıkan bu pasaportlarla ilgili olarak dezenformasyon uzmanı Esed medyasının suçlamada bulunması! Sözde Suriye’deki mücahitler bu pasaportları kullanmaktaydı! Benzer bir şekilde Hizbullah örgütüne yakın Şii Gassan el-Cido yönetimindeki fanatik mezhepçi el-Meyadin adlı uydu kanalında da Suriyeli direnişçileri ve mücahitleri karalayan yoğun propaganda yayımları yapılıyor. Bir komediye imza atan kanal, mut’a denilen İslam dışı zinayı helal olarak gören Şiilerin bu çirkin eylemlerini Suriyeli mücahitlere iftira aracı olarak kullanması. Öyle ki sözde Suriyeli erkek mücahitler eşlerini diğer mücahitlere cihad meydanında vermekte, dahası geçici evlilikler yapılmaktaydı! Şiddetli bir şekilde bu hayali ve uyduruk iddiaya sarılıp Suriye direnişine saldıran el-Meyadin kanalı ve İran-Şii uzantısı oluşumların hayatlarında helal olarak kabul edip uyguladıkları çirkin zina eylemi “mut’ayı” ise takiyye icabı şimdilik arka plana atmaları ahlaki yozlaşmanın en iyi örneği olarak değerlendiriliyor.

Humeyni’ye veya Hamaney’e veya Şia akidesine sadakatle bağlı Şiilerin cennete gidişini garanti altına alan bu pasaportlar sadece Suriye’de öldürülen militanlarda bulunmuyor. Yemenli kaynaklar da ülkenin kuzeyindeki Saa’da bölgesinde 12 İmamcı (Caferi) Husi terör örgütü mensuplarında da bu tür pasaportların bulunduğu gerçeğine dikkat çekiyor.

Tarihçiler ise bu gibi cennete gidiş pasaportlarının sadece İran-Irak savaşında ilk olarak Humeyni tarafından basılmadığına değiniyor. Zira Müslümanlara karşı katliam yapan fanatik Hristiyanlar için de papazlar ve din adamları cennete gideceklerine dair garantiler vermekteydi. Yine Papa X. Leon Kilise inşası için para karşılığı cennetten parsalar satmaktaydı. Yine Londra’daki bir mezhep, para karşılığı müntesiplerine cennete giriş belgeleri satmaktaydı.

Irak savaşında Humeyni Şii gençleri savaşa girmeye teşvik etmek için, ölenlerin cennete gideceğine dair din adamları aracılığıyla telkinlerde bulunmakta, gençlerin beyinleri yıkanmakta ve bunlara cennete girmeleri için anahtarlar verilmekteydi. Ölünceye kadar bu anahtarları saklamaları ta ki ölünce cennetteki saraylarına girip açmaları gibi akıl dışı şeyler söylemekteydi. Bu uğurda milyonlarca masum İranlı gencin hayatını boşu boşuna feda ettiği biliniyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: