Ergenekon davasında ilginç iddia

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Ergenekon davasında savcının gerçekleri sakladığını iddia etti.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, "Ergenekon davasında savcıya göre Osman Yıldırım ile ‘Gizli Tanık 9’ birbirlerini tanımıyormuş. Oysa ‘Gizli Tanık 9’ adıyla ifade veren tanık, Osman Yıldırım’dan başkası değil. Gerçekleri açıkça saklayan, çarpıtan bir savcı" dedi.

Batum, bir grup CHP milletvekili ile düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de özellikle son dönemde, sürekli hukuksuzluktan, adaletsizlikten, milli iradeye saygısızlıktan söz ettiklerini belirterek, şimdi de "hukuksuzluğun, adaletsizliğin tavan yaptığı bir belgeyi açıklayacağını" kaydetti.

"Silivri hukuksuzluğunun son somut göstergesi, savcının esas hakkındaki mütalaasının 1169’uncu sayfasında açıkça ortada" diyen Batum, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Danıştay saldırısını Osman Yıldırım üzerinden Alparslan Arslan’a, Veli Küçük’e ve oradan da İlhan Selçuk, Mustafa Balbay üzerinden Ergenekon’a bağlayan tek kanıt; iki ifade. Bu ifadelerden biri sanık Osman Yıldırım’a ait, diğeri ise ‘Gizli Tanık 9’ kod adıyla ifadesine başvurulan bir gizli tanık. Savcı, mütalaasının 1169. sayfasında ‘Birbirlerinden habersiz olarak ifadeleri alınan, gerek ifadelerinin tarihi, gerekse soruşturma evrakındaki kısıtlama kararına göre birbirlerinin ifadelerini öğrenmeleri mümkün görülmeyen her iki tanığın, Alparslan Arslan ve Veli Küçük’ün….. buluştukları şeklindeki beyanlarının, Alparslan Aslan ile Veli Küçük’ün geçmişe dayanan bağlantısı bulunduğunu gösterdiği anlaşılmaktadır’ demektedir.

Savcıya göre Osman Yıldırım ile ‘Gizli Tanık 9’ birbirlerini tanımıyormuş. Birbirlerinin ifadelerini öğrenme imkanları da yokmuş. Oysa ‘Gizli Tanık 9’ adıyla ifade veren tanık, Osman Yıldırım’dan başkası değil. Yani aynı kişi ifade vermesine rağmen, savcı, iki tanığın birbirlerini tanıma imkanlarının bulunmadığından, birbirlerinin ifadelerini öğrenmelerinin mümkün olmadığından söz ediyor. Gerçekleri açıkça saklayan, çarpıtan bir savcı. Hukuk belgesini somut hukuksuzluk silahına dönüştüren bir adalet anlayışı ve buna dayanarak sözüm ona yargılama yaptığını söyleyen bir mahkeme heyeti."

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: