KAMPANYA : ÖNEMLİ /// Olympos hayvan mezarlığı değil doğanın köyü olsun ! Yetkililer göreve ! /// ÖNEMLİ

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Olympos’ta her yıl utanç verici şekilde, neredeyse gelenekselleşen hayvan zehirlemeleri bizi çok üzüyor. Doğası ve canlılarıyla tanınan Olympos’ta ‘istenmeyen’ hayvanları yok etmek yeni bir şey değil, hatta yıllardır düzenli olarak ilkbahar ve sonbahar aylarında tekrarlanıyor. Kedi ve köpek yavruları ya ölmeleri için ormana atılıyor ya da zehirli tuzaklar kuruluyor. Artık bu, hem hayvan sahipleri ve hayvan severler için hem de köyde küçük çocuğu olanlar için tam bir kabus olmaya başladı. Sokağımızda gördüğümüz, turistlerin besleyip sevdiği bir köpeği artık görmez olduğumuzda ya da bir kedi gelmesi gerektiği halde eve dönmeyince sahiplerinin ilk aklına gelen şey “zehir” oluyor.

Kedilerimizin, köpeklerimizin ve çocuklarımızın bu zehirlerle karşılaşması Olympos’ta yaşayanların en büyük kabusu olmuş durumda.

Biz Doğa Gemisi Derneği adına hayvan ve doğa dostlarını temsil ederek başlattığımız bu kampanya ile Antalya Olympos ören yerinin bulunduğu bölgede yıllardır devam eden ve yaptırımsız kalan hayvan katliamlarının son bulması için yetkili kurumların derhal harekete geçmesini talep ediyoruz.

En son 5 Nisan 2013 Cuma günü iki köpeğin zehirlendiği, pek çok köpeğin ise belki de sadece şans eseri hayatta kaldığı bir katliam yaşandı. Bu olay son olsun demek için çıktığımız bu yolda, olayın sorumlusu kişi, kurum ya da kuruluşların ortaya çıkarılmasını ve gerekli yaptırımların uygulanmasını hayvan hakları savunucuları olarak talep ediyoruz.

Her yaz hayvan ve doğa severlerin akın ettiği, her türlü hayvanın insanla uyum içinde yaşadığı Olympos’un, yıllardır süren bu katliam geleneğinden kurtulup hayvan sever köy olarak Akdeniz Bölgesi’ndeki diğer tatil beldelerine örnek olmasını, bu hareketin Olympos’un da dışına çıkarak tüm sokak hayvanları adına emsal sayılabilecek adımlara dönüşmesini bekliyoruz.

Hayvanlara yalnız olmadıklarını göstermek, Olympos’un bu katliamlarla varlığını sürdüremeyeceğini anlatmak ve yetkililerin bir an önce yasaları uygulayıp bu ölümlere dur demelerini sağlamak için desteğinize ihtiyacımız var.

Teşekkür ederiz,

Dostluk Gemisi Derneği

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: