ERGENEKON DAVASI : Mütalaayı polisler yazdı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 66’sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası’nın 287. duruşması görüldü. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in hazır bulunduğu duruşmada 21 aydır tutuklu bulunan İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek esas hakkındaki savunmasını yaptı.

Esas hakkındaki mütalaada kendisi ile ilgili bölümün polisler tarafından yazıldığını söyleyen Perinçek, "Benimle ilgili bölüm, 2 polis memuru tarafından kaleme alınmıştır. Tutuklanmamdan bir gün önce 21 Ağustos 2011 tarihinde yazılan polis fezlekesi aynen mütalaaya alınmıştır. Polis fezlekesi, iddianameye, iddianame mütalaaya dönüşüyor. Umuyorum ki polis memurlarının yazdığı metinler karara dönüşmeyecektir." dedi.

Dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül imzalı görevlendirme belgesiyle Ermeni soykırımı iddialarına karşı yaptığı bilimsel çalışmalarla suçlandığını belirten Perinçek şunları söyledi: “Ben soykırım yalanına karşı çalışmalarımla terörist örgütü üyesi olmakla suçlanıyorum. Ama devlet televizyonu TRT, ABD Başkanı Obama’nın soykırımı destekleyen iddialarına karşı benim Rusya’da yaptığım çalışmaları anlatarak Türkiye’yi savunuyor. Bugüne kadar kitaplarım İngilizce, Almanca, Rusça, Farsça başta olmak üzere çok sayıda dile çevirildi. Uluslararası konferanslarda Türkiye’yi savunan çalışmalarda bulundum.”

İddianame ve mütalaada İstanbul Üniversitesi’nin santral hattından yapılan tüm görüşmelerin kendisine aitmiş gibi gösterilmesini eleştiren Perinçek, “Defalarca kanıtlamama rağmen bu hata düzeltilmedi. Kayıtlara bakılırsa 2003 yılından tutuklunana kadar, sabah dokuz akşam 17 arası kesintisiz olarak telefonla görüşmüşüm. Dakikada ortalama 20 telefon görüşmesi yapmışım.” dedi.

Mehmet Perinçek, 30 Ağustos 2003 yılında gerçekleştirilen "Mehmetçik Coni’ye Kalkan Olamaz." mitingine yönelik suçlamalarla ilgili ise şunları söyledi: “Darbe yaptığınızı söylüyorsunuz. 1980 öncesi sağ sol çatışmalarının darbe ortamı yarattığı herkesin malumu. Biz ne yapmışız, bu ortama izin vermemek için sağcı solcu gençleri vatan savunması hattında birleştirmişiz. Cumhuriyeti yıkmak için "akil" insanlar heyetinde sözüm ona sağcı ve solcular bir araya gelince çözüm oluyor, Toktamış Ateş Abdurrahman Dilipak’la elele tutuşunca hoşgörü oluyor, vatan savunmasında birleşmek terörist faaliyet oluyor.”

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: