İRAN DEVRİM MUHAFIZLARI HAVİCA KATLİAMINDA YER ALDI

İRAN ANALİZ / Ahbar Rooz adlı İranlı site yayımladığı haberinde Irak Müftüsü Sünni Alimin 23 Nisan 2013 tarihinde Maliki terör güçlerinin işlediği el-Havica’daki katliamda Farsça konuşan İran Devrim Muhafızlarının bulunduğu yönündeki demeci doğrulandı. Sitenin haberine göre devrim muhafızları Kerkük’e bağlı Havica’daki katliama Maliki güçleriyle birlikte iştirak etti.

İran Devrim Muhafızları komutanlarından General Nasır Şabani’nin ifadelerine yer veren site kendisinin “Vahhabi Teröristler” olarak isimlendirdiklerinin kontrolünde bulunan Kerkük’teki bir yeri kurtardıklarını söylediğini aktardı. İranlı teröristin bahsettiği yer içlerinde çocuk, kadın, yaşlı ve masum binlerce insanın aylardır barışçıl gösterilerine devam ettiği Kerkük’e bağlı Havica kazasındaki meydanda bulunan çadırlar ve gösteri alanı.

Aşırı Şii mezhepçiliğiyle, Velayeti Fakih dogmasıyla yetiştirilen İran Devrim Muhafızları adlı yapı ve buranın bünyesindeki Kudüs Güçleri (Tugayları) İslam dünyasında kanlı terör faaliyetleri, eylemler, casusluk ve Şiileştirme çalışmaları yürütüyor. Irak içinde 2003 işgaliyle birlikte varlıkları açıkça belirginleşen bu unsurlar aynı zamanda Suriye’de de ordu ve askeri yapılanmalarda kilit noktalarda bulunuyor, katliamların yürütülmesinde komuta kademesinde yer alıyor.

General Şabani’nin itirafları da bunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Kendisinin ifadesine göre Irak (Maliki) ordusuyla ortak bir şekilde devrim muhafzılarının ilk ortak emniyet saldırısı yaptıklarını söyledi.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: