KAMER GENÇ : Sözlerimin arkasındayım

TBMM’de yaşanan tartışmanın ardından eleştiri oklarına hedef olan Kamer Genç’ten ilk açıklama.CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, geçtiğimiz gün TBMM’de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle hazırladığı belgenin ön sözünde Atatürk isminin geçmediğini hatırlatarak, ‘Atatürk kelimesini anmak, sizi çok mu rahatsız ediyor. Acaba bu Cumhuriyet’i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız. Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz. Atatürk’ün getirdiği nimetleri inkar etmeyin” dedi. Genç’in eleştirileri hakkında Genel Kurul’da yapılan oylama sonucunda kınama cezası verilirken, TBMM Başkanı Cemil Çiçek de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazı gönderdi ve Meclis’in saygınlığının dikkate alınarak gereğinin yapılmasını talep ettiğini bildirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de Genç’in kendisine karşı ayrımcı ve aşağılayıcı sözler söylediğini ifade ederek, Genç’e 100 bin TL’lik tazminat davası açacağını belirtti.

“BUNLAR SİNEK VIZILTISI”

Konuyla ilgili ilk kez Sozcu.com.tr’ye konuşan Kamer Genç ise yaşananları ilginç bir tanımlamayla anlattı ve kendisine “sinek vızıltısı” gibi geldiğini söyledi. Sözlerinin arkasında durduğunu belirten Genç, “Söylediğim şeyde bir hata yok, hiçbir şey yok. Yanlış anlaşılacak bir şey söylemedim. Ben tarihi ve Atatürk olmasaydı yaşanacak olan geleceği tarif ettim.” dedi.

“HAKLARINDAN GELİRİM”

Kendisi adına özür dileyenlere de tepki gösteren Genç, “Benim bir hatam yok ki benim adıma özür dilensin, benim yerime özür dileyenler saçmalamışlardır.” dedi. Açılan davalardan çekinmediğini söyleyen Genç, “Bana istedikleri kadar dava açsınlar, merak etmeyin. Ben onların hakkından geleceğim.” diye konuştu.

SÖZCÜ

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: