Akillere bayraklı protesto !

%C3%A7anakkale-akil-orta0.jpg

Akillere bir protesto da Çanakkale’de.Çanakkale’de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelmeden önce basın toplantısı düzenleyen Akil İnsanlar Heyeti, sürece desteğin arttığını anlattı. Akiller, kaldıkları otelden çıktıklarında bir grubun tepkisiyle karşılaştı.

Marmara Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşmek için Çanakkale’ye geldi. Marmara Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti Grup Başkan Vekili Mithat Sancar, üye Ali Bayramoğlu ve sekreter Levent Korkut, görüşmeler öncesi basın toplantısı düzenledi. Marmara Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti Grup Başkan Vekili Mithat Sancar, Bursa’daki bir panelde konuşan Altan Tan’ın, “Doğu’da kandırılma, Batı’da bölünme kaygısı var daha çok” sözünü hatırlattıktan sonra şöyle dedi:

“Bunların güçlendiği kanısında değilim. Özellikle anketlere baktığımızda böyle bir tablo ve sonuç göremiyoruz. Tam tersine süreç başladıktan sonra, bugüne kadar destek oranı düzenli ;biçimde artıyor. Hem Doğu ve Güneydoğu’da, hem de Batı’da artıyor. Marmara bundan 1.5 ay önce destek oranı açısında biraz daha aşağıda dururken, en son öğrendiğimde Marmara’da destek oranı yüzde 67, Güneydoğu’da yüzde 85′lerin üzerinde.”

Bu süreçte çok önemli bir olayın da görüldüğünü ifade eden Grup Başkan Vekili Mithat Sancar, PKK’nın silahlı gruplarının sınırların dışına çekilmesine karar verildiğini ve önümüzdeki günlerde uygulamaya başlayacağını bildirdi.

OTEL ÖNÜNDE PROTESTO

Heyet, basın toplantısı ardından Esenler Mahallesi’nde bulunanlarla bir araya gelmek için Kolin Hotel’den ayrılırken, Türk bayrağı açan ve sloganlar atan 11 kişinin protestosu ile karşılaştı. Grup, otel önünde minibüse binmeye hazırlanan heyete “Burası şehitler diyarı, şehitlerimizin kemikleri sızlıyor. Burası Çanakkale. Barışın savaşı yendiği yer. Neyi anlatıyorlar bize? Bir avuç çılgın Türk’ten mi korkuyorlar. Gelip bizi ikna etsinler” diye bağırdı.

SÖZCÜ

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: