IRAK HİZBULLAHI LİDERİNDEN MEZHEPÇİ TERÖR ÇIĞIRTKANLIĞI

İRAN ANALİZ / Şam’daki Seyyide Zeynebin türbesini koruma iddiasıyla Suriye halkın katleden, Esed terör güçlerinin yanında savaşan ve çok sayıda militanını kaybeden Irak Hizbullahı adlı örgütün başkanı Vasik Battat yeniden sahneye çıktı. Aşırı Sünni düşmanlığı ve mezhepçi fanatizmi ile öne çıkan Şii din adamı Battat’ın askeri üniformayla basının önüne çıktığı, meydanlarda Aralık 2012 tarihinden bu yana barışçıl gösteri yapan Sünni din adamları, siyasetçileri ve basın mensuplarını çirkin şekilde suçlayarak hedef alacağı tehdidinde bulunduğu kaydedildi.

“Tuzak meydanında teröristlere kucak açanlar” diyerek suçladığı milyonlarca Sünni göstericinin toplandığı yerleri basmakla, buradaki din adamlarını, siyasetçileri ve basın mensuplarını hedef almakla, onların iktisadi çıkarlarına darbe vurmakla tehdit eden İran uzantısı terör örgütü Irak Hizbullah’ının lideri Vasik Battat yeniden sahneye çıktı.

Yerleşim yerlerinde kimlik kontrolü ve teftişler için hükümet güçlerinin yanında yer almaları için kendi örgüt militanlarını yerleştireceğini söyleyen el-Battat Sünnilere çirkin sıfatlar, iftiralar ve karalamalar ile saldırdı.

Maliki’yi göstericilere karşı elinden gelen sertlikle müdahale etmemekle, devlet kuruluşlarında ihmalkarlık yapıp gevşek davranmakla suçlayan el-Battat bu noktada kendilerinin defalarca yaptığı uyarıların dikkate alınmadığını söyledi. Yürüttükleri siyasetin ve attıkları adımların başarısızlık olduğunu belirtti.

Yaşananlar karşısında kendilerinin akıllıca, başarılı ve iyi çalışılmış planları belirlediklerini ve buna göre adım atacaklarını kaydeden Vasik el-Batttat bu noktada ilk olarak “terör” olarak suçladığı Sünni alimleri ve şahsiyetleri tehdit etmekle işe başladı.

Tıpkı bebek, çocuk, kadın ve yaşlı demeksizin katlettikleri Suriyeli mazlumlarda yaptıkları gibi kendilerince “cihad operasyonlarını” Irak’ta da yoğunlaştıracaklarını söyleyen el-Battat bu noktada “terörist” olarak nitelendirdiği milyonlarca Iraklı Sünni’yi hedef alacaklarını, bunların siyasi, sosyal ve ekonomik menfaatlerine darbeler vuracakları tehditlerini savurdu.

Hatırlanacağı üzere tamamı Şiilerden oluşan ve sözde “Muhtar Ordusu” ismiyle bir ordu kurduğunu iddia ederek çalışmalara başlayan Vasik el-Battat’a Maliki hükümetinin ciddi destekler verdiği biliniyor. Ancak şiddetli tepkiler ve medyanın konuyu gündeme getirmesinin hemen akabinde Maliki bir Ali Cengiz oyunu ile Battat hakkında sözde tutuklama kararı çıkartmıştı. Ancak bu karardan sonra defalarca başkent Bağdat’ta tüm medya kuruluşlarının katılımıyla Battat birçok basın açıklaması yapmış, programlar icra etmişti!

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: