Tayyip Erdoğan : Yargı karar veriyorsa bizim söyleyecek bir sözümüz yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Silivri’de devam eden Ergenekon davasında yargının vereceği karar karşısında söyleyecek bir şeylerinin bulunmadığını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Silivri’de devam eden Ergenekon davasında yargının vereceği karar karşısında söyleyecek bir şeylerinin bulunmadığını ifade etti. Yargı kararı karşısında AK Parti iktidarına kimsenin bedel ödetemeyeceğinin altını çizen Erdoğan, tutuklu vekillerin de milletvekili seçilmesinin hukuk devletine göre mümkün olmadığını belirtti.

MÜSİAD’IN 22. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan Erdoğan, Silivri’de devam eden Ergenekon duruşması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tutuklu vekiller üzerinden kendilerine yöneltilen eleştirileri yorumlayan Başbakan şöyle devam etti: “Şu anda Silivri’de bulunan ve milletin oyları ile milletvekili oldu diye ifade edilen kişiler, bu ülkede eğer biz hukuk devletiysek, hukuk devleti olduğumuzu iddia ediyoruz, hukuk devletine göre milletvekili olma şansı bir defa yok. Arkadan dolanmak suretiyle bunları milletvekili yapıp, Parlamento’ya taşıma gayreti içinde bulundular. Bu kişiler milletvekili seçilip de içeri girmediler.

Bunlar seçimlerin yapıldığı dönemde zaten içerdeydiler. İçeriden bunları yargı yolu ile çıkaramayanlar bu yöntemle bunları içeriden çıkarmanın yolu içine girdiler. Şu anda yargı süreci içindeyiz. Eğer yargı onlarla ilgili böyle bir kararı veriyorsa, bizim de söyleyecek bir şeyimizin olmadığını her zaman söyledik. Ama bunun bedelini kimse AK Parti iktidarına kesemez. Bunu CHP de MHP de çok iyi biliyor. Bildikleri halde mağduru oynuyorlar. Bu ülke bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğünü kimse ile tartışmayız.”

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: