ARAŞTIRMA DOSYASI : Haarp Aktif Edildi

haarp-aktif.jpg

HAARP Üst Atmosferde Plazma Bulutu Oluşturdu !

Sivil ve askeri araştırmalarda en tartışmalı önemli projelerinden biri Alaska HAARP projesi.

Resmi açıklamalarda – hiçbir şey gizli olmadığı, programın üst atmosferin barışçıl keşfi için çalışmaktadır-

Bilimsel eleştirmenlere göre tesisin kullanımı hakkında ki bilgiler hep farklı olmuştur. Resme bakıldığında HAARP son zamanlarda üst atmosferde bir yapay plazma bulutu oluşturmuş ve onları orada daha uzun süre tutmayı başarmıştır. Şimdi ise bunu ABD Donanması doğruladı.

İlk bakışta gerçekten oldukça zararsız geliyor. Gakona, Alaskada anten sisteminin dünyanın üst atmosferinde gözlenen çalışmaların ana amaçlarından biri radyo dalgalarının yayılma ve çalışma sistemlerinin yanı sıra iletişim ve navigasyon yeni anlayışlar için kullanılabilir bilgiler toplamaktır. Hatta astronomik deneyler zaman zaman yapılmaktadır. Tüm bu anlatılan durumlarda, ne muhteşem ne de özellikle tehdit gibi görünüyor. Alaska Üniversitesine ek olarak HAARP tesisleriyle ilgili ABD Hava Kuvvetleri ve ABD Deniz Kuvvetleri olduğu bulunabilir.

Eleştirmenlere göre HAARP tehlikeli bir silah. Projeyle ilgili birkaç yayınlanan patente dikkat çekmişlerdir. Genelde bu sistem uyku halinde, korkutucu potansiyelini göstermemektedir. Çeşitli resmi itirazlara rağmen, HAARP sadece saf bir araştırma projesi olarak nitelendiriliyor. Sonuçta, bu anten yetenekli ve bizim üst atmosferin ısıtılması mümkün olduğu açıktır. Durum dünya meseleleri üzerine siyasi önem ve etkiye sahip olan, hiçbir kararların resmiyette olmadığı sözde Bilderberg konferanslarını biraz andırır. Gerçeği, farklı ama, HAARP ayrıca sadece pasif değil aktif olarak devrede görülmektedir.

Şimdi ABD Deniz Araştırma Laboratuvarı (US Naval Araştırma Laboratuarı, NRL) bilim adamları, ilk karasal üretilen istikrarlı bir plazma bulutu üst atmosferde oluşturuldu. HAARP, Yüksek Frekans Aktif Auroral Araştırma Programı ile bilinen Plazma Fiziği Anabilim Dalı mühendisleri ile birlikte bu raporlandı. Bu girişim, zaten yalnız kısaltma “HAARP” ardındaki anlamı ve bu tür projelerin genellikle sloganı “deneme ve yanılma” yöntemine ile aynı “kör uçuş” deneyleri Dünya’nın atmosferine aktif bir müdahale vurguluyor. Bunun etkisi ancak müdahalesi tek olan uygun zaman gecikmesi ile yine doğal dengeleri değiştirmesi söz konusu. Öngörülemeyen uzun vadeli sonuçları bile daha bahsedilmeye başlanmadı…

Bir dizi üst atmosferde yüzen yapay plazma topu gösteren yeni fotoğraflar NRL de araştırmacılar için şimdiden bu deneyde santimetre küp başına yaklaşık 900.000 elektron yoğunluklara ulaştı. Sonuç, 1.44 megahertz yakınındaki elektron siklotron frekansı, ikinci, üçüncü ve dördüncü harmonik kullanılarak önceki girişimlerin yoğunluğu HAARP frekansından hangi toprak alan çizgileri dönen elektronların böylece iki katından fazla olduğunu göstedi. Elde olan veriler ise Araştırmacılar 3.6 megavatlık radyo frekansı (RF) HAARP vericisi ile plazma bulutlarını okudu.

Bu yapılar yaklaşık 50 kilometre yükseklikte ve RF radar ve haberleşme sinyalleri yansıtan yapay ayna olarak kullanılmıştır, böylece en azından resmen kabul edildi. Denemeler şefi Pentagon sözde “iyonosferik özellikleri ve etkileri konusunda araştırmalar” (Basic Research on Ionospheric Characteristica and Effects, BRIOCHE). altında gelişmiş savunma projeleri için think-tank olarak DARPA fon ile görüşmeler devam etmektedir.

12 Kasım 2012 çalkantılı iç yaşamları ile HAARP HF gökyüzü yeşil ışık plazma topları tarafından oluşturulan – bunların yoğunluğu yapılarının dinamik olarak değiştirilemez ve yapay bulutların sürekli değişen görüntülerini elde ettik. Bilgilere göre, yaklaşık 170 kilometre irtifada parlayan atmosferik deşarj üretmek için yeterince yüksek enerjilere elektronları hızlandırmak için HAARP tarafından üretilen elektrostatik dalgalar olarak ABD Donanması tarafından doğrudan yayınlanmaktadır.

İlginç: NRL sadece ve Area-51 ana yüklenici BAE Systems ile proje üzerinde çalışmıyor, aynı zamanda istihbarat tarihinin tanıdık kötü karakteri SRI International ile de çalışmaktadır. Malesef bu tür projelerde genellikle eski arkadaşlarla buluşmakla ilgili hiçbir soru yok. Şu an için artık daha yoğun, daha kararlı plazma bulutları ile deneyler yapmayı planlıyorlar.

Coğrafyadaki yeri ve neredeyse hemen fark edilir görevlerin en belirgini olan HAARP için bu potansiyel gizlilik temelde ilk kez büyük bir sorun anlamına gelir ki bu durumda da çok açıktır. Siyonizmin tutsaklığının körelttiği profesörler için zaten hiçbir şey kanıtlanmış değildir. Onlar muhtemelen sessizce ve kibirli şekilde kürsülerini işgal etmeye devam edeceklerdir! Kuşkusuz HAARP sorunu çok tartışmalı uzun bir zaman alacaktır. Duamız ise bunun önlemini almak için çok geç olmamasıdır.

Kaynak: Ali Selman Demirbağ

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: