SURİYELİ SİVİLLERİ KATLEDEN HİZBULLAH’A BİR CİDDİ DARBE DAHA

İRAN ANALİZ / Humus el-Kusayr başta olmak üzere Şam ve çeşitli Suriye şehirlerinde binlerce militanı ile masum halkı katleden Lübnanlı Hizbullah örgütüne darbe üstüne darbeler indiriliyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Hizbin üst düzey komutanlarından birisi olan Ebi Ali Rıza kod adlı şahsın öldürüldüğü videosu, askeri künyesi ve bilgileri kamuoyu ile paylaşıldı. Özgür Suriye Ordusu yaptığı açıklamasında yüzlerce Hizb teröristinin Sünni köylerinde öldürüldüğünü kaydederek bir an önce Suriye’yi terk etmeleri yönüneki uyarısını yineledi.

Tel Kadiş savaşında Suriye halkını katlederken çatışmalarda öldürülen yüzlerce Hizb teröristi arasında yer alan üst düzey komutan Ebi Ali Rıza’nın cesedinin havan topu ve ağır saldırılar esnasında çok yoğun gayretlerle alınabildiği kaydedildi. Konuyla ilgili olarak konuşan Humuslu aktivist Hadi el-Abdullah şunları söyledi: “Tüm dünya bizden Lübnan Hizbullah’ın Suriye’deki olaylara karıştığına dair habire bilgi ve belge istiyordu. el-Kusayr savaşında bunların yer aldığına dair delil şu an hepinizin cesedini gördüğü Ebi Ali Rıza adlı şahıstır. Hizbullah ve ailesi bunu tanıyordur.”

Öldürülen teröristin üzerinden Hizb militanlarına verilen askeri A Pos 9646 numaralı künye de çıktı. Asıl ismi Selahaddin Hüseyin Habib olan şahsın öldürüldüğünü Hizb de itiraf etmiş, Baalbek’de fotoğrafını ve görevini yayımlamıştı. Daha öncesinde de çok sayıda üst düzey komutanı ve militanının sözde “cihad görevinde” iken Suriye’de öldürüldüğünü itiraf etmiş, askeri törenlerle bunları gömmüş, el-Menar kanalında ve yayın organlarında yayımlamıştı.

Suriyeli aktivist el-Abdullah da konuyla ilgili olarak kendisine başvuran SkyNews, el-Cezire gibi çeşitli kanallarda ve kendi facebook, twitter hesabında ayrıntıları paylaştı. Hizb terör unsurlarının işin başından beri Suriye halkını katlettiğini, el-Kusayr bölgesine saldırılarda bulunduğunu, birçok Suriye içindeki köyü işgal ettiğini söyledi.

Suriyeliler bebeklerini, çocuklarını ve evlatlarını katlederken öldürülen Hizbullah komutanlarının ve diğer yüzlerce teröristin neden Filistin’de İsraile karşı savaşırken öldürülmediği sorusunu dile getiriyor. “Madem Siyonistlere karşısınız, Amerika’ya karşısınız da neden tek bir Hizbullah militanı veya İran Devrim Muhafızı Filistin’de şehit olmuyor! Neden Afganistan veya Irak’ta Amerikan-batı işgalcilerine karşı “cihad görevini” yerine getirirken şehit olan tek bir Şii komutan veya militan yok!” Neden hep bu mezhepçi düşmanlıkla büyütülen militanlar Sünnileri katlederken sözde şehit oluyor? “şeklinde sorular yönelttiler.

Foto: Suriyeli masumları katlederken öldürülen Hizbullah terör örgütü komutanı Rıza’nın cesedi.

Öldürülen Hizb komutanın cesedine karşılık rejimin elindeki 50 Suriyeli masum esirin serbest bırakılması yönünde takas teklif edildiğini aktaran el-Abdullah: “Bunun için içlerinde Hermel beldesinden Dr. Ali Zeaytir arabulucu olmak üzere Hizb yetkilileriyle görüştük ve teklifi ilettik. Buna karşın Hizb yetkilileri önce bunu inkar etti. Ancak sonrasında şahsın öldürüldüğünü itiraf etti. Esir takasını kabul etmeyeceklerini belirtip teklifimizi reddettiler. Bizler de bunun üzerine konuyu basın-yayın aracılığıyla paylaşacağımızı söyledik.” dedi.

Kendilerine inanmamış gibi davranan ve katliam işlerken öldürülen komutanlarının cesedinin direnişçilerin elinde olmadığını varsayan Hizbin bu kibirli ve çirkin tavrına karşı da Özgür Ordu mezkur teröristin videosunu yayımladı. Mezkur terörist komutan, Nasrallah’ın sözde sadece Şii köylerini savundukları iddiasını yalanlarcasına tamamı Sünnilerden oluşan et-Tel köyünde öldürüldü.

Hizbullah örgütünün başı Velayeti Fakih dogmasına sadık Hasan Nasrallah Suriyelilerin ve Müslüman alimlerin sağduyu çağrılarına, katliamlara karışmaması yönündeki tavsiyelerine rağmen Esed diktasının yanında başından beri yer aldı. Dahası Lübnanlı Şiilerin bulunduğu iddiasıyla Suriye içindeki köylerde bunları koruma amaçlı olarak bulundukları gibi saçma sapan görüşler dile getirdi. Esed ordusunun ve rejiminin güçlü olduğu gibi bir iddiayı dile getirip ardından sınırdaki köyleri korumaktan aciz olduklarını göstererek Hizb militanlarını buraya gönderen Nasrallah’a cevap ise Suriyelilerden geliyor.

Gözü dönmüş bir mezhepçi siyaset ile Nusayri Esed rejimini destekleyen Şii Nasrallah’a iddialarıyla ilgili olarak İran Analiz’e demeç veren özel kaynaklarımız şunları dile getiriyor: “Sözde tamamı Lübnanlı Şiilerden oluşan ama Suriye içinde kaldığını iddia ettiğiniz köyleri siz koruyacaksınız, sizin militanlarınız buraya yerleşecek ve bu gayet normalmiş gibi kabul edilecek öyle mi? O zaman tamamı Iraklı Sünni aşiretlerden oluşan ElbuKemal bölgesi gibi Irak sınırındaki köylere de Iraklı direnişçiler gelerek korusun burayı? Der’a’dan başlamak üzere yine Ürdün’deki aşiretler ile akraba olan sınırdaki köylere de Ürdün Ordusu ve aşiretlere ait silahlı unsurlar gelip burayı korusun? Yine Nasrallah’ın palavralarına ve yalanlarına inanacak olursak tamamı Sünni Türkmenlerden oluşan sınır bölgelerindeki köyleri koruması için de Türkiye ordusu ve silahlı unsurları Lazkiye üzerinden ülkeye girsin ve bunları korusun öyle mi? Kamışlu, Haseke ve diğer Türkiye-Irak sınır hattında tamamına yakını neredeyse Kürt olan kardeşlerimizi korumak için de başkaları Suriye’ye gelsin öyle mi?

Böylesi palavraların mimarı Nasrallah’ın ve takiyyeci zihniyetin mazlum on binlerce Suriyeliyi katlettiği gerçeği ayan beyan ortadadır! Sünnilere olan düşmanlığını her fırsatta dile getiren, fitne ve vahşetten beslenen bu örgüt Lübnan’daki Filistin direnişine, Sünni direnişe en büyük darbeyi vurmuş, Esed terör rejimine her tür desteği vermiştir. Sözde sınırdaki Şii köylerini savunma iddiasındaki Hizb teröristleri değil sınırda kalmak ta başkent Şam’daki Seyyide Zeyneb’ten Halep’e, Hama ve kırsalından sair yerlere kadar Esed terör unsurları ile katliamlarda yer almıştır. Nasrallah’ın ve Tahran’daki efendilerinin yalan-dolanları, iftira ve ihanetlerini Suriye halkı gayet iyi bilmektedir. Her gün onlarca tabut içinde Lübnan’a cesedi giden Hizb teröristlerinin varlığı mızrağın çuvala sığmaması gibi ortadadır.

Foto: Hizb teröristlerinin hedef aldığı masum çocukların bulunduğu fotoğrafta sözde direniş projesine teşekkür edilerek Esed-İran ve uzantısı terörizme dikkat çekiliyor.

Humus’ta camilerimizi, sokaklarımızı, evlerimizi yerle bir eden bu İran uşağı hainlerle kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. Halid İbni Velid’in torunları olan bizler geçmişte olduğu gibi izzet ve şerefle direnecek, İslam düşmanı, sahabe düşmanı bu batının projelerine hizmet edenlere geçit vermeyeceğiz”

Humus Selam Camisi ve aşağıda yerle bir edilen bir sokaktan görüntü.

Hizbin son haftalarda tüm gücüyle saldırdığı el-Kusayr bölgesinde hezimete uğraması, yüzlerce militanının öldürülmesi ve ağır darbeler alması Özgür Suriye Ordusu Humus Operasyonlar Daire Başkanı Kurmay Albay Fatih Hassun tarafından basın konferansı ile kamuoyuna duyurulmuştu.

Hizbin ve mensuplarının duyurduğu üzere son haftalarda onlarca militanının cesedi Lübnan’a ulaştı. Örneğin Cumartesi günü ikindi vaktinde Bint Cibeyl bölgesinde el-Hac Haydar Muhammed Eyyup isimli el-Hac Sacid adıyla tanınan 40 yaşındaki terörist gömüldü.

Reb Selasin kazasında ise Hüseyin Hasan Muhammed Berakat adlı Hizb mensubu terörist de gömüldü ve bu haber yayımlandı. Kendisi Suriye halkını katlederken öldürülüp bu bölgede gömülen dördüncü kişi.

Öldürülen kişilerin medyada yer aldığından veya duyurulduğundan sayıca çok daha fazla olduğunu kaydeden Müslüman Alimler Birliği üyesi ve Lübnan’daki Suriyeli Mültecilere Yardım Eden Teşkilatlar Birliği koordinatörü Şeyh Hüssam el-Gali: “Lübnan Şii köylerinde Hizbullah mensubu militanların cenaze törenlerinde inanılmaz şekilde bir artış var. Öyle ki bir gün içinde onlarcası gömüldü ve Şii köylerini derin hüzün kapladı.” diyerek twitter hesabından bilgileri paylaştı.

Yine Özgür Suriye Ordusu kaynakları İran uzantısı Hizbullah terör örgütünün kendi tabanının tepkisinden çekindiğinden ötürü Suriyeli masumları katlederken öldürülen çok sayıda militanını ya Lübnan sınır bölgelerinde, ya da çatışmaların şiddetine göre Suriye içinde gömdüğüne dikkat çekiyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: