YANDAŞ MEDYA /// AKİT GAZETESİ : ‘Akiller’e saldırı Ergenekon işi

Özgürlük platformlarının her hafta gerçekleştirdikleri eylemler sürüyor. Kocaeli’nde gerçekleşen eylemde, terörün çözümüne yönelik çalışmalarda bulunan Akil İnsanlar Heyetlerine yönelik saldırılar kınandı. İnsan Hakları Savunucuları Derneği Genel Başkan Y

Özgürlük platformlarının her hafta gerçekleştirdikleri eylemler sürüyor. Sakarya, Akyazı ve Kocaeli’nde gerçekleşen eylemlerde, terörün çözümüne yönelik çalışmalarda bulunan Akil İnsanlar Heyetlerine yönelik saldırılar kınanırken, başörtüsü yasağı protesto edildi.

Sakarya Adalet Girişimi 399. hafta açıklamasında, çözüm sürecini ve İsrail’le Mavi Marmara davasıyla ilgili normalleştirilmek istenen ilişkileri değerlendirdi. SAGİR adına İlim ve Hikmet Vakfı’ndan Behzât Çakmak’ın okuduğu açıklamada, çözüm sürecinin başarılı olmasının yaşanan zulümlere ve acılara son vermesi yönünde önemli bir adım olacağı değerlendirilmesi yapılırken, Sakarya’ya gelecek Akil İnsanlar Heyetine yönelik kamuoyunda nefret ve şiddet uyandırma amaçlı yaklaşımları eleştirdi.

KÜLTÜR BAKANLIĞI’NA KINAMA

Açıklamada; Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın Filistinli çocuklara yönelik yaptığı ayrımcılık da eleştirildi. Açıklamada; “Filistin’de çocukları öldüren İsrail, Türkiye’ye çocuklar üzerinden yeniden adım atıyor. Mavi Marmara’da 9 vatandaşımızı şehit eden ve üç yıl sonra yeni bir süreç başlatan İsrail, Kültür Bakanlığı’nın davetiyle 9. Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali’ne katılıyor. Başkentte düzenlenen festivale İsrail’in yanı sıra birçok ülke davet edilirken, Filistinli çocuklar davet edilmedi. Siyonist çete ile ilişkiler normalleştirilemez! İşgal altındaki Filistin sadece Gazze’den ibaret değildir” denildi.

“SİZ KİMİN TORUNLARISINIZ?”

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu 325. eyleminde, başörtüsünün kanayan yara olmaya devam ettiği bildirildi. Platform adına açıklamada bulunan Mahmut Alemdar, İstanbul Fatih ilçesinde Mahmudiye İlköğretim Okulu’nda Müzik Öğretmeni F.Ç.’ye iki öğretmen tarafından sözlü tacizde bulunulduğunu hatırlatarak, “Başörtülü öğretmene, ‘önce başını aç’ diyerek 28 Şubat yobazlığını tekrar yaşatmışlardır. Olaya şahit olan bir veli kamerasıyla bu olayı kaydederek okul idaresine şikayette bulunmuştur. Bu iki öğretmene soruyoruz? Siz kimin torunlarısınız? Sizler bu topraklar işgal altındayken savaş meydanlarına, cepheye mermi taşıyan başları örtülü annelerin torunları olamazsınız” dedi.

“ERGENEKON KIŞKIRTIYOR

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu’nun 419. hafta basın açıklaması, barış sürecine karşı çıkan marjinal terörist grupların protesto adı altında estirdiği provokasyonlara dikkat çekildi.
İnsan Hakları Savunucuları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Orhangazi Ergin, geçtiğimiz hafta, halk adına konuştuğunu iddia eden, fakat 1 milyon 600 bin kişinin yaşadığı Kocaeli’nde sayıları 100 kişiyi geçmeyen minik bir grubun, protestoyu aşan, adeta terör eylemlerine sahne olduğunu hatırlattı.

Ergin, “Bu grup, her hafta yapılan “Başörtüsüne Özgürlük” basın açıklamasına engel olma teşebbüsünden, şehrimize halkın görüşlerini almak için gelen akil adamlar heyetinin, toplantı ve esnaf ziyaretini sabote etmeye kadar her türlü kışkırtıcı eylemi yaptılar. Kocaeli’nin medeni halkının görüşlerini yansıtmayan, bu azgın, minik azınlığın, kanun dışı kışkırtıcı eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Bunlar halktan kopuk ve artık darbe devrinin kapandığını gören, Ergenekon kalıntılarının, hırçınca son çırpınışlarıdır. Gerek İşçi Partisi’nin, gerek olayları çıkartan marjinal azınlığın aldığı oy oranı ve halkın kaçta kaçını temsil ettiği ortadadır” dedi.

Orhangazi Ergin, Ergenekon örgütünün, Türkiye’nin her yerinde kışkırtmalar yaptığı ve barış sürecinin halka anlatılmasına engel olmaya çalıştığı hatırlattı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: