Dağdelen : CHP halkın değil Ergenekon’un partisi !

CHP’den istifa eden Dağdelen, Türkiye’nin geldiği noktada CHP’nin duruşu ile ilgili görüşlerini Hür Haber’e bildirdi. Dağdelen deyim yerindeyse eski partisini bombaladı.

CHP Malatya İl Teşkilatı’ndan istifa eden Ali Dağdelen, eski partisini “Halkın partisi değil, Ergenekon’un partisidir” sözleriyle eleştirdi. Dağdelen, 2006’da Hava Kuvvetlerinden emekli olduğunu belirterek, geçmişte TSK içinde Ergenekon’un varlığını hissettiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya İl Teşkilatı üyesi, 2011 seçimlerinde ikinci sıra milletvekili adayı emekli albay Ali Dağdelen, partisinin çözüm süreci ve yeni anayasa çalışmalarındaki tutarsız tavırları nedeniyle geçtiğimiz günlerde istifa etmişti.

CHP ECEVİT’E YAPTIKLARINI ŞİMDİ KILIÇDAROĞLU’NA YAPIYOR

2006 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli olan Dağdelen, “İstifa etmemin en önemli nedeni CHP’nin Kürt meselesine bakışıdır. Kritik bir süreçteyiz. Barış tek yolumuz. Türkler ve Kürtler arasında bir kavga varmış gibi gösteriliyor. Oysa ki böyle bir şey yok” dedi. Dağdelen, CHP’nin siyasi bir parti gibi hareket etmediğinin altını çizerek şunları ifade etti: “CHP, Atatürkçülük misyonunu yaşatma derneği gibi hareket ediyor. Sıkışınca Atatürk’ün arkasına sığınıyor. 1930’lar ile bugüne bakamayız. CHP içindeki çift yapılanma Kemal Kılıçdaroğlu’nu da etkiliyor. Kılıçdaroğlu, bana göre beklenen başarıyı gösteremedi. Geçmişte CHP Bülent Ecevit’e yaptıklarını şimdi Kılıçdaroğlu’na yapıyor.”

ERGENEKON CHP’Yİ KULLANIYOR

Dağdelen, CHP’nin kendini halka teslim etmesi gerektiğine vurgu yaparak "CHP’nin hazırlayarak önerdiği anayasa taslağı, evrensel değerlerden uzak, eşitlik, özgürlük ve demokratik yaklaşımdan uzaktır. İnsan hakları ve özgürlükleri reddeden, gerici ve umut vermeyen bir yönelim olarak değerlendiriyorum” dedi. CHP’nin Ergenekon sanıklarına destek vermesini ve Silivri’deki yargılamayı basmasını eleştiren Dağdelen, şu görüşlerde bulundu: “Ergenekon sanıklarının CHP’den milletvekili olması CHP’nin kucağına bırakılmış bir bombadır. Bana göre, Ergenekon CHP içinde var ve CHP’yi kullanıyor. CHP, kendini halka bırakmalı ve başka odaklardan medet ummamalı.”

TSK’DA KÜRDÜM DİYE FİŞLENDİM

“TSK’da görevliyken Ergenekon’un varlığını hissettim” diyen Dağdelen, bu görüşünü yaşadığı bazı olaylara dayandırıyor. Dağdelen, “Ben orduda görevliyken hep inandığım gibi konuşurdum. Beni Kürt olduğum için PKK’lı diye fişlediler. Soruşturma geçirdim. 2000 yılıydı ve bu nedenle görev yerim değiştirilmişti. Görev yaptığım Hava Meslek Yüksek Okulu’nada bana Alevi ve Bektaşi olan öğrencilerin orduya alınmayacağı söylenmişti. Ben bu görüşe karşı çıktım çünkü çağ dışı bir yaklaşımdı. Bu nedenle hakkımda ‘Alevi sempatizanı’ diye söylentiler yayıldı. Bunlar hep Ergenekon’un varlığının göstergeleriydi” diye konuştu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: