EVİN CEZAEVİNDEKİ 10 SİYASİ MAHKUM HÜCREYE KONDU

İRAN ANALİZ / Hamaney liderliğindeki İran’ın işkence, tecavüz ve cinayet skandallarıyla meşhurEvin Cezaevinde on siyasi mahkumun hücre cezasına çarptırıldığı kaydedildi. Tüm haklarından mahrum edilen bu kişilerin şimdi tek kişilik hücrelerde tutulduğu nakledildi.

Kelime adlı internet sitesinin aktardığına göre Evin Cezaevi 350 numaralı koğuşunda kalan siyasi tutuklulardan Said Medeni, Abdullah Mümini, Hüsro Delirsani, Ebulfazl Abidini, Siyamek Kadiri, Muhammed Hasan Yusufpur, Said Abidini, Kamuran Ayazi, Muhammed İbrahim ve Purya İbrahimi 28 Nisan 2013 tarihinde hücre hapsine gönderildi.

Kelime’nin haberine göre koğuştan hücreye nakledilme gerekçesi olarak mahkumların kendi temsilcileri olan Said Medeni’nin reddedilmesini kabul etmemeleri gösterildi.

Haberlere göre cezaevi yetkilileri, Medeni’nin” cezaevindeki mahkumlara yönelik uygun olmayan davranışlar, idarecilerin hesaplardaki usulsüzleri” ile ilgili olarak yaptığı şikayetler üzerine mahkumlardan onun yerine başka bir temsilci seçmelerini istedi. Bir diğer habere göreyse Medeni ziyaret saatleri esnasında mahkumların ailelerine sürekli olarak hakaret eden bir yetkilinin görevden alınmasını istedi.

Bu ikisi üst üste gelince İran kamuoyu tarafından kötü şöhretiyle bilinen Evin Cezaevi yetkilileri harekete geçti ve Medeni’yi mahkumların temsilcisi olarak kabul etmedi. Bunun üzerine protesto yapan mahkumlara gözdağı vermek için on siyasi mahkum birçok haklarından mahrum bir şekilde tek kişilik hücrelere tıkıldı. Bunların eğer kendilerine yönelik haksızlık, hakaret ve zulüm devam ederse açlık grevine gidecekleri yönünde karar aldıklarına dikkat çekiliyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: