KATLİAM ŞAKŞAKÇISI VEKİLİN KOMİK HAVİCE RAPORU

İRAN ANALİZ / İçlerinde çocukların, kadınların, yaşlıların, alimlerin ve sıradan insanların yer aldığı, Aralık 2012 tarihinden bu yana devam eden ve tek bir insanın burnunun dahi kanamadığı Irak’taki barışçıl halk gösterileriyle ilgili olarak Nuri Maliki başta olmak üzere birçok Şii siyasetçi ve hükümet yetkilisinin çirkin açıklamaları olmuştu. Milyonlarca Iraklıyı terörist, haşere, kafası ezilmesi gerekenler, Baasçılar, Saddamcılar, Kaideciler diye nitelendiren Maliki’ye bağlı ordu güçleri 23 Nisan’da Havica’daki gösterilere müdahale ederek aralarında öldürülen, yaralanan, ezilen, tutuklanan, ortadan kaybedilen ve hakkında haber alınamayan 1400 civarında masumu hedef almıştı. Katliamı araştırmak için kurulan sözde meclis komisyonunun tamamlayıp duyurduğu çalışma raporunda akıllara ziyan bilgiler yer alıyor.

Göstericilerin katledilmesi , bunların büyümeden başı ezilmesi gerektiği yönünde açıkça demeçler veren, bunları hedef gösteren Nuri el-Maliki’nin başkanlığını yaptığı, tamamı Şiilerden oluşan Milli İttifak grubundan milletvekili bayan Esma el-Musavi’nin de içinde aldığı bir sözde komisyon kuruldu. Havice göstericilerinin öldürülmesiyle ilgili olarak kurulan bu sözde meclis araştırma komisyonunun üyeleri arasında milyonlarca Sünni’yi “Erdoğan’ın başbakanlığındaki Türkiye’nin, Suud ve körfezin paralarıyla sokağa çıkmak, mezhepçi ve fitneci, terörist olmak, kafaları ezilmesi gereken haşereler ve illegal çeteler olmak” şeklinde suçlayan Şii Kanun Devleti ve Milli İttifak üyesi milletvekilleri yer alıyor.

Tırnak içerisinde yer alan ve tamamı resmi ve gayri resmi televizyon kanallarındaki programlarda, haber bültenlerinde ve meclisteki basın toplantılarında açıkça savunulan cümlelerin sahibi hastalıklı bir zihniyete sahip mezhepçi Şii vekillerin oluşturduğu komisyonun ulaştığı sonuç da bunu ortaya koyuyor. Bu komisyon üyelerinden birisi olan Esma el-Musavi açıklamasında videolarla dünya kamuoyuna oluşturulan videoların tam aksini iddia ederek: “Ölen kişilerin el-Havice’deki gösterilerin düzenlendiği meydana güvenlik birimleri girmeden önce çoktan öldükleri yönünde delillere ulaştık.” dedi!

Musavi’nin basın birimininin yayımladığı açıklamada şu bilgiler paylaşıldı: “(Şii) Milli İttifak’taki doktor vekillerden oluşan bir grup delil toplamak için çalışmalar yürüttü. Bunların çalışmaları neticesinde delillerle hazırlanan rapor komisyona ulaştırıldı. Bugün meclis istişare toplantısı esnasında dosya komisyona teslim edildi. Buna göre emniyet güçleri gösteri meydanına girmeden önce göstericiler öldürülmüş. Cesetlerin sertleştiğini gördük. Oysa bu durum cesette 12 saatten sonra meydana gelmektedir. “

Hiçbir etkisi, itibarı ve yetkisi olmayan el-Irakiyye grubundan milletvekillerinin de komisyonda yer aldığını söyleyen el-Musavi böylece çalışmalarına itibar ve meşruiyet kazandıracağını düşündüğü cümleler kurmayı da ihmal etmedi.

Oysa olay yerinde beş bini aşkın kişinin bulunduğu, cep telefonları ile saldırı öncesi, esnası ve sonrasında çok sayıda videonun çekildiği gerçeği youtube gibi paylaşım siteleri ve televizyon kanalları aracılığıyla paylaşılmıştı. Dahası hükümet ordu güçlerinden sızdırılan videoda da SWAT terör güçlerinin dakikalarca susmaksızın göstericilere kurşun yağdırdığı görülmekteydi. Yaylım ateşinde çok sayıda gösterici şehit olmuş, yaralılar soğukkanlı bir şekilde katledilmiş, kaçanlar takip edilerek öldürülmüştü. Bu korkunç vahşet karşısında ordu birliklerinden bazı askerler dahi şaşkınlıklarını gizleyememiş, yaralı dahil göstericilerin meydandan çıkmasına izin vermişti.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: