EMRE AKYİĞİT : POLİSİMİZİN ŞANLI DİRENİŞ DESTANI : 1 MAYIS

1637945220_504637279590925_427678875_n.jpg

Birçok karanlık ülkenin İstanbul’u işgal planı açığa çıktıktan sonra İstanbul Valisi ve İçişleri Bakanımız büyük bir kararlılıkla bu şehri ve şehirde yaşayan “sakinleri” kanlarının son damlasına kadar koruyacaklarını belirten açıklamalar yaptı.

Düşman kuvvetlerin ne zaman ve nereden saldırıya geçeceklerinin istihbaratı alındığı için tüm şehirde halkın güvenliği gözetilerek bir takım önlemler alındı. Toplum içerisinde kaos yaratma amacı taşıyan bireysel eylemler yapılmaması için neredeyse bütün toplu taşıma seferleri iptal edildi. Sabah saatlerinden itibaren düşman birliklerin sızma ihtimaline karşı büyük bir deniz savunması yapıldı. Deniz polisimizin boğazda yaptığı savunma sonucu birçok düşman teknesi geri püskürtüldü. Boğaz turu düzenleyen turist görünümünde birçok ajan başarıya ulaşamadı.

Düşman askerleri için alınan en radikal önlemlerden birisi de Galata ve Unkapanı Köprüleri’nin iki parça halinde kaldırılarak herhangi bir yaya veya motorize birliğin olası bir çıkartma yapma ihtimalini engellenmesiydi.

Daha önce ele geçirilen işgal planlarında ana hedefin Taksim Meydanı olduğu bilindiği için Taksim Meydanı’na çıkan güzergâhlarda alarm seviyesi en üst seviyeye çıkarıldı. Daha önceki tatbikatlarda ek kuvvetler çevre illerden getirilirken, bu direniş mücadelesinde Erzurum, Rize ve Denizli’den TOMA adı verilen terörist avcısı araç ve tüm şehirlerimizden yaklaşık 3 bin polis şanlı mücadeleye katıldı. Özellikle Beşiktaş, Şişli ve Dolapdere’de savunma birliklerimiz büyük bir zafer elde etti. Yüz binlerce düşman askerinin taarruza geçtiği sabah saatlerinde başlayan çatışma biber gazı, göz yaşartıcı bomba, tazyikli ve boyalı su müdahaleleriyle devam etti. Taktik gereği ara sokaklara dağılan düşman birlikleri, Polis helikopterlerimiz sayesinde an be an tespit edilip, kara birliklerimizle anlık istihbarat paylaşımı yapıldı. Düşman askerlerine, sığındıkları apartmanlarda işbirlikçi apartman sakinleri tarafından limon yardımı yapıldığı görüldü. Ana arterlerde apartmanların üst katlarından aşağıya limon, su ve sirke atan işbirlikçiler yakalanamadı. Hastaneye müdahale edilmeyeceğini düşünüp Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sızan ve gizlenen düşman unsurlar da kahraman kolluk kuvvetlerimizce etkisiz hale getirildi.

Bunun yanında birçok strateji uzmanı; daha önce yapılan işgal direniş tatbikatlarında tazyikli suyun içine konan küçük çakıl taşlarının parça tesiri oluşturduğu ve daha etkili olduğu gözlemlendiği için bu mücadelede kullanılması gerektiğini söyledi.

Sabah saatlerinde güneşli bir bahar gününe uyanan İstanbul’un üzerinde gezen biber gazı bulutu savaş mevzileri haricindeki bölgeleri de etkilerken gaz maskesi bulunmayan savaş muhabirleri işlerini yapamadı.

Türk polisinin şanlı direniş mücadelesinin başarıya ulaşması tüm İstanbullulara güven, mutluluk ve huzur aşıladı.

“Ordu tasfiye oluyor, zaafa uğratılıyor diye endişeleniyordum. Vazgeçtim.“

Emre Akyiğit

İLK KURŞUN

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: