Mustafa Mutlu : ‘Muammer Güler Bayramı’nız kutlu olsun !

654220120227105809891.jpg

1 Mayıs 2003: İstanbul’un Valisi Muammer Güler… Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak isteyen sendikalara izin vermedi, korsan gösteri yapan 30 kişilik grupla polis arasında arbede çıktı. Göstericiler gözaltına alındı.

1 Mayıs 2004: İstanbul’un Valisi yine Muammer Güler… Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak isteyenlere “yine” izin vermedi, izinsiz gösteri yapmak isteyen 20 kişi, polisin müdahalesiyle gözaltına alındı.

1 Mayıs 2005: İstanbul‘un Valisi yine Muammer Güler… Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’na “asla” izin vermedi. İzinsiz gösteri yapmak isteyen 47 kişi gözaltına alındı.

1 Mayıs 2006: İstanbul’un Valisi yine Muammer Güler… Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs’a “katiyen” izin vermedi. Gösteri yapmaya çalışan gruba müdahale eden polis, 34 kişiyi gözaltına aldı. 26 gösterici ile 2 polis memuru yaralandı.

1 Mayıs 2007: İstanbul’un Valisi yine Muammer Güler… Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs’a “kesinlikle” izin vermedi. Polisle göstericiler arasında kavga çıktı. 40 kişi yaralandı, 2 bin kişi gözaltına alındı. Yaralılardan Gülay Beceren felç oldu.

1 Mayıs 2008: İstanbul’un Valisi yine Muammer Güler… Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs’a “kararlılıkla” izin vermedi. Göstericilerle polis çatıştı; 530 kişi gözaltına alındı. 38 gösterici yaralandı.

1 Mayıs 2009: İstanbul’un Valisi yine Muammer Güler… Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs’a “alışkanlıkla” izin vermedi. Meydana girmeye çalışanlarla polis çatıştı. 108 kişiyi gözaltına alındı. 41 gösterici ve 21 polis yaralandı.

1 Mayıs 2010: İstanbul‘un Valisi son kez Muammer Güler… Vali Bey, Ankara’da hazırlanan kararnameyle on gün sonra görevden alınacağını öğrendi. Çok ilginç bir gelişme yaşandı ve 32 yıl aradan sonra ilk kez Vali Bey, Taksim’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak isteyen sendikalara izin verdi! Yüz binlerce işçi, bayramı coşkuyla kutladı ve bir kişinin bile burnu kanamadı!

1 Mayıs 2011: İstanbul’un Valisi artık Muammer Güler değil… Yeni Vali, Taksim’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak isteyen sendikalara izin verdi, bayram yüz binlerin katılımıyla coşkuyla kutlandı. Bir kişinin bile burnu kanamadı.

1 Mayıs 2012: İstanbul’un Valisi yine Muammer Güler değil… Yeni Vali, Taksim’de 1 Mayıs’a izin verdi, bayram yine yüz binlerce vatandaşın katılımıyla coşkuyla kutlandı. Bir kişinin bile burnu kanamadı.

1 Mayıs 2013: Muammer Güler, İstanbul Valisi değil ama bu kez İçişleri Bakanı… Yirmi gün önce bir basın toplantısı düzenledi ve meydan düzenleme çalışmalarını gerekçe göstererek, 1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de yapılmasına izin vermeyeceklerini açıkladı. İstanbul Valisi, bağlı olduğu İçişleri Bakanı’nın talimatına uydu, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak isteyen sendikalara izin vermedi.

Üç soru…

Son on yılda Taksim’deki 1 Mayıs kutlamalarının ya da kutlama girişimlerinin sonuçlarını tek tek yazdım.

Şimdi size üç sorum var:

Bir: Taksim’de olay çıkaran işçiler mi, Muammer Bey mi?

İki: Bu tabloya göre sizce bugün Taksim’de ne olacak?

Üç: Bu durumda sizce, emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı mı yoksa Muammer Güler’in 1 Mayıs Yasaklar Bayramı’nı mı kutlamalıyız?

Sınav!

ÖSYM, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda sorulacak soruların dağılımını açıkladı: Sınavda sorulacak genel kültür sorularının yüzde 45’i tarih alanındanmış… Bu yüzde 45’lik dilimin 5 puanı Selçuklu, 15 puanı Osmanlı, 20 puanı Atatürk ilke ve devrimleri, 5 puanı da çağdaş Türk ve dünya tarihi ile ilgili olacakmış…

Önceki yıllardaki konu dağılımlarında yer alan Kurtuluş Savaşı bölümü ise buharlaştırılmış! Örneğin sınava giren bir tarih veya coğrafya öğretmenine matematik, matematik öğretmenine coğrafya soruları sorulacak ama… Hiçbiri Kurtuluş Savaşı’ndan sorumlu olmayacak.

Canım zaten Kurtuluş Savaşı dediğimiz nedir ki… TC gibi onu da kaldırıvermişler işte!

GÜNÜN SORUSU

PKK’nın şeflerinden Murat Karayılan bir Kürt televizyonuna konuşmuş ve silah bırakmak için Öcalan’ın serbest bırakılmasının temel şartlarından biri olduğunu söylemiş… Sorum PKK’yla pazarlıkları yürütenlere:

Bu adam ne diyor?

Uyan Türkiye… (50)

Fatih Hilmioğlu, kanser ama tahliye edilmiyor.

O tahliye edilmediği için, ölümcül uyku apnesi hastalığına yakalanan Emekli Üsteğmen, Avukat Serdar Öztürk de tedaviyi reddediyor. Böyle olunca da her insanın en temel hakkı olan “tedavi hakkı” engellenmiş oluyor!

Bu insanlık suçu hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi yazıp, devleti yönetenlere gönderin…

Sıra yeniden Başbakan Yardımcı Bekir Bozdağ‘da…

Faks: (0312) 422 11 18

E-posta: burhan.guvenc

VATAN

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: