IRAK HİZBULLAHI ADLI TERÖR ÖRGÜTÜNDEN KATLİAM TEHDİDİ

İRAN ANALİZ / Irak Hizbullah’ı adlı fanatik Şii terör örgütü lideri Vasik el-Battat yaptığı yeni açıklamasında Nuri el-Maliki hükümetine karşı barışçıl protesto eylemleri yapan göstericileri ve aşiretleri füzelerle, havan toplarıyla bombalayacağı tehdidinde bulundu.

Aralık 2012 tarihinden bu yana devam eden ve göstericilerin kendi ifadesiyle “mezhepçi Maliki hükümetinin tutuklama, işkence, katliam ve zulmüne karşı hak ve adalet arayışı” olarak nitelendirilen barışçıl göstericileri kanlı şekilde hedef alacağı yönünde tehditler savurdu Vasik el-Battat.

Maliki’nin ve İran’ın tam desteğini alan Irak Hizbullah’ı adlı terör örgütünün liderliğini yapan el-Battat geçtiğimiz gün yaptığı açıklamasında : “Irak Hükümetine karşı ayaklanan herkesi öldüreceğiz. Ramadi, Selahaddin, Diyala ve ayaklanan diğer yerlerdeki aşiret mensuplarını füzeler ve havan toplarıyla vuracağız.” diyerek bir an önce ayaklarını denk almaları yönünde milyonlarca Iraklıyı tehdit etti.

el-Vatan Gazetesinin aktardığına göre Battat Maliki ordusuna ait resmi araçlar ile yolculuk yapıyor. Dahası İran rejiminden direk emirler alarak Maliki veya Şii siyasi blok karşısındaki Sünni şahsiyetlerin suikastlar ile ortadan kaldırılmasını temin ediyor.

Aylar öncesinde sözde Muhtar Ordusu adlı tamamı Şiilerden oluşan bir milis yapılanmasını kurduğunu ilan eden Battat hükümetin Şiileri koruyamadığını söyleyerek bu görevi üstlendiğini söylemişti. İlk adım olarak da uzun süredir silahsızlanan ve Irak’ta siyasi mülteci olarak barınan İran Halkın Mücahitleri Örgütü kampını bombalamak olmuştu. Silahsız ve masum insanların bulunduğu kamp 36 civarında Katyuşa füzesiyle Maliki güçlerinin gözleri önünde bombalanmış. Çok sayıda sivil hayatını kaybetmiş, yaralanmış ve kampta ciddi maddi hasar meydana gelmişti. Yine yaralıların kamp dışına çıkartılması veya dışarıdan ambulans, sağlık ekipmanının girmesi de İran uzantısı Maliki güvenlik güçlerince engellenmişti.

Irak Hizbullah’ı adlı örgüt de 2003 yılından 2011 yılına kadar göstermelik ve medyatik bazı eylemler dışında Amerikan işgal güçlerini hedef alan sistematik ve ciddi bir direniş göstermemişti.

Öte yandan hafta sonu açıklama yaparak Alevi Beşşar Esed rejimini her anlamda desteklediklerini, buna devam edeceklerini ilan eden Lübnan Hizbullah’ının başı Hasan Nasrallah gibi Vasik el-Battat da Suriye halkının katledilmesinde militanlarıyla Esed’e destek veriyor.

Şam’da çok uluslu Şii teröristleri bünyesinde barındıran Ebil Fazl el-Abbas Tugayına mensup Irak Hizbullahı terör unsurlarından birçoğunun da Suriye direnişince öldürüldüğü biliniyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: