Küresel Ergenekon ve Kürt Sorunu

Çözüm sürecine destek artarak devam ederken, barışa karşı direniş gösteren yapılar arayış içerisinde. Arkadaşımız Aslan Değirmenci, bu yapıların kim olduğunu şöyle sıralıyor: Masonlar, Acilciler, Baas ve Maliki.

17 Temmuz 1987 ile 30 Kasım 2002 arası… Bu yılları yaşayan bilir. Karanlık uygulama OHAL; Amaç sözde ‘terörle mücadele’ ama ‘toplumla mücadele’ edilmişti. Bir diğer amaç ise, ‘bölgeye, ekonomik, sosyal, kültürel yönden mücadele’ oysa ‘işletmeler kapatılmış, ekonomik krizler patlak vermişti.’

OHAL bütçesi denetime kapatılmış, terörle mücadele adı altında 400 milyar buharlaşmıştı. Bu paranın tam olarak nerelere harcandığı da bilinmiyor…

Gelin rakamlara bakalım… OHAL’in yürürlülükte kaldığı dönem boyunca, OHAL Valiliğinin yetki kapsamında olan yerleşim birimlerinde çıkan çatışmalarda 23.743 örgüt mensubu, 5.052 güvenlik görevlisi hayatını kaybetmiş. 647 örgüt mensubu ile yüzlerce güvenlik görevlisi yaralanmış, resmi verilerde hayatını kaybeden sivil insan sayısı 4486. Yaralanan sivil sayısı ise 4486.

İçişleri Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığının ölü, yaralı sayıları birbirini tutmamakla beraber, sivil toplum örgütleri tarafından açıklanana rakamlar çok daha fazla. Yine aynı dönemde Adalet Bakanlığı verilerine göre, 1248 siyasi nitelikte öldürme olayı, 421 faili meçhul cinayet, gözaltında 18 ölüm, 194 kayıp. İnsan hakları derneklerinin raporlarına göre ise 17 bin faili meçhul ve 500 kayıp var. Ve bugün halen OHAL’e özlem duyanlar var.

İyi de kim bunlar?

Kara sektör-Uyuşturucu baronları: Türkiye’nin, Avrupa uyuşturucu pazarında transit ülke konumunu pekiştirdiler. Hem JİTEM hem PKK ile işbirliği yaparak zenginliklerine zenginlik kattılar.

Vesayet sisteminden faydalananlar: Askere iktidar alanı sağlayarak, sivil siyaseti baskı altına alarak, ihalelerde boy gösteren lobiler.

Kan işçileri: Şiddet olaylarını ranta çeviren, silah tüccarları.

Jakobenler: İnkârcı ve asimilasyoncu politikalarla hareket eden devlet aklı ile birlikte bir duruş sergileyerek terörden beslenen ırkçı yapılar.

İşte bu yapılar ellerindeki rantlar alındıkça, kanlı ihaleleri sonlandıkça bugün bağırıyor, OHAL uygulamalarını gündeme getirerek gerçek yüzlerini görmemizi sağlıyorlar. Kimi zaman ulusalcı akımların içinde kimi zaman marjinal sol gruplarla kol kola kimi zaman ise derin lobilerle birlikte hareket ederek çözüm sürecine karşı koyuş sergiliyorlar. Ve maalesef bu oyunları ve rant kavgasını görmeyen Anadolu insanını da yanına çekmeye çalışıyorlar. Kan emici yarasa gibi ne kadar güzellik varsa tüketmeye kendilerini adayan bu yapılar, sadece sürece değil hareket alanlarını daraltacak sivil anayasa ve Başkanlık sistemine karşı da bir duruş sergileyerek, statükolarının ellerinden kaymalarına izin vermemeye gayret ediyorlar.

Amaçları sadece ve sadece kandan kazandıkları paraları kaybetmemek ve güçlerine güç katmak… Zaten bu yapılar değil mi Kürt sorununu çözülmez bir hale getiren… Ortadoğu’da mezhep kavgalarına zemin hazırlayan ve ateşi körükleyen de yine bu yapılar değil mi? Karşımızda küresel bir Ergenekon var. Bu yapı Baas ile kol kola, Maliki ile omuz omuza hareket ederken, Türkiye’de masonik ve halen deşifre olmayan örgütlerle derin planlar peşinde… Bu planlara destek veren yeni taşeron yapı ise Acilciler.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: