EMEKLİ BİNBAŞI FİKRET EMEK : Ergenekon davasında mahkemeye sitem etti

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen 66’sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası’nın 291. duruşması başladı

Ergenekon Davası’nda tutuklu sanık Emekli Binbaşı Fikret Emek, "Yargılama sürecinde iddianamedeki suçlamaların asılsız olduğunu somut delillerle ortaya çıkardım, ancak mütalaada bunlara yer verilmedi. Tabiri caizse ağzımla kuş, elimle aslan yakaladım. Ama onlar, kuşta kuş gribi, aslanın da kedi olduğunu değerlendirdiler" dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen 66’sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası’nın 291. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan, Danıştay Saldırısı dosyası sanığı Osman Yıldırım ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin’in de aralarında bulunduğu 44 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler’inde aralarında bulunduğu 22 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Öte yandan bu davadan tutuksuz yargılanan başka davadan tutuklu bulunan Sami Hoştan, Selim Akkurt ve Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.

SANIK EMEK SAVUNMASINI YAPIYOR

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmaların alınmasına devam edileceğini belirtti. Son savunmasını yapan tutuklu sanık Emekli Binbaşı Fikret Emek yıllarca eli kanlı terör örgüt ile mücadele ettiğini, katıldığı bir operasyonda da kafasına isabet eden şarapnel parçaları nedeniyle gazi sıfatını aldığını belirterek, "Terör örgütü üyesi olmakla suçlanmama anlam veremiyorum. Şahsıma yöneltilen ağır ithamları reddediyorum. Yargılama sürecinde iddianamedeki suçlamaların asılsız olduğunu somut delillerle ortaya çıkardım. Ancak mütalaada bunlara yer verilmedi. Tabiri caizse ağzımla kuş, elimle aslan yakaladım. Ama onlar, kuşta kuş gribi, aslanın da kedi olduğunu değerlendirdiler" ifadelerini kullandı.

Eskişehir’de annesine ait evde yapılan aramalarda ele geçirilen 9 adet el bombasının paslı ve kullanıma elverişsiz halde olduğunu belirten Emek, "Bunlar arasında şaibeli el bombası yok. Hiçbir yasadışı örgüt elemanı kullanıma elverişli el bombalarını ailesiyle birlikte yasadığı evde bulundurmaz. Yasadışı örgüt mensupları bu tür malzemeleri gizli, çelik kapılı bölümlerde saklar" dedi.

Duruşma tutuklu sanık Fikret Emek’in savunmasının alınması ile devam ediyor. DHA

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: