ESED TERÖR REJİMİNİ DESTEKLEYEN HASAN NASRALLAH’IN KORKUSU

İRAN ANALİZ /Lübnanlı siyasetçi Mustafa Alluş yaptığı açıklamasında korkunç katliamlar işleyen ve Suriye halkını kıyımdan geçiren Esed rejimini düşmekten korumak için Hasan Nasrallah’ın savunmasına dikkat çekti. Hizbullah örgütünü Esedi savunmak için tüm gücüyle Suriye’ye gönderen Nasrallah’ın son açıklamalarının onun Velayeti Fakih rejimine nasıl sadık ve bağlı olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi Alluş.

el-Müstakbel grubundan milletvekili Mustafa Alluş açıklamasında Esed rejiminin düşmesinin İran içindeki dengeleri nasıl değiştireceğine dair önemli tespitlerde bulundu. Esedin çökmesinin Velayeti Fakih İmparatorluğunun dağılmasının başlangıcı anlamına geldiğini kaydeden Alluş: “Esed rejiminin çöküşü Hizbullah’ın stratejik derinliğini kaybetmesi, sonrasında bu kaybın Irak’ta yaşanması demektir.” şeklinde konuştu.

Esed rejiminin çöküşünün İran içindeki kuvvetler dengesini de allak bullak edeceğini belirten Alluş genel anlamda böylece Şii Tahran rejiminin desteklediği tüm yapıların çöküşünün başlayacağına dikkat çekti ve “İran böylece tüm forsunu kaybedecektir.” şeklinde neden İran ve uzantısı terör örgütlerinin korkunç katliamlar işleyerek Esed rejimine destek verdiğinin sebebine dikkat çekti.

Esed rejimini sonuna kadar savunan ve Suriye içinde masum halka karşı savaştığını takiyyeyi bırakarak itiraf eden Nasrallah’ın konuşmasıyla ilgili de yorumlarda bulundu Alluş. Nasrallah’ın açıklamasının nasıl fitneye sebebiyet verdiğini kaydederek bunun sınırlarla ilgili olmadığını, bilakis içerideki Şii kamuoyuna mesaj içerdiğini söyledi. Yarım milyon Suriyeli mültecinin varlığına dikkat çeken Alluş sınır giriş-çıkışlarında sorun olmadığını belirterek kamuoyunu aldatma içerikli konuşmaların yalan olduğunu ortaya koydu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: