Cüneyt Arcayürek : ‘Patron.’

Edep ve terbiyeden söz edecek son insan; önce aynada yüzsüzlüğün, terbiyesizliğin, muhaliflerine söylenmedik hakareti bırakmayan, sonradan görmüşlüğün simgesi yüzüne bakmalı.

Ancak ondan sonra muhalifi milletvekilinin söz ve davranışlarını eleştirebilmeli.

Balık baştan kokar; tam tamına iktidar partisine yaraşır-yakışır bir atasözü.

Bir kadın bakana (Fatma Şahin’e) yayımladığı makalede, bakanlığının yönetmeliklerinde Atatürk adını neden sildiğini soran milletvekiline (Kamer Genç’e) insan demeye, adını ağzını almaya değer bulmadığını söyleyen “patron”; bu aşağılayıcı saldırısının izleri henüz silinmeden partisinden bir milletvekilinin (Zeyid Aslan) Kamer Genç’e, Meclis tutanaklarına geçen, hakareti katbekat aşan küfürlerine tanık olmak, izlemek zorunda kaldı.

Çok değerli bir bakan ve çocuk sahibi hanımefendi diye “patronun” Genç’e karşı savunduğu Fatma Şahin’in de ne kadar hazımsız, siyasal bir tartışmayı sindiremeyecek kıratta birisi olduğu, örnek yeni bir olayla dün yine gazetelerde yer aldı.

Önceki gün uçakta, üstelik Fatma Şahin’in yanında Başbakan Yardımcısı Bekir Atalay’ın oturduğunu gören CHP milletvekili Aylin Nazlıaka’ya “Kendini milletvekili sanan delinin biri” diyor…

Nazlıaka’nın, vajina sözcüğünü kullandığı için Arınç’ın hakaretlerine kadın olarak neden karşı çıkmadığını sorması üzerine Fatma Şahin’in; “Ne yapayım? O Başbakan Yardımcısı” diye verdiği yanıtı bir röportajda açıklaması, bu ikinci olayın kaynağı…

Şimdi “patrona” söylemek gerekiyor. Bakanın başka partiden seçilmiş milletvekillini milletvekili saymıyor, milletvekilin küfürde Türkiye rekoru kırıyor.

Son olaylar “patronun” kendisi gibi iktidar olmayı sindiremeyen bir parti, bu partinin milletvekilleri, hatta bakanlığa yükselmiş, kendileri dışında herkesi küçük gören, aşağılayan bir kadro yaratmaktaki üstün marifetini kanıtlıyor…

***

Türk’ü ve Türklüğü ağzına almamayı ahlak edinen, Türk siyasal yaşamını edepsizliğin, terbiyetsizliğin kol gezdiği bir ülkeye dönüştüren “patron”a, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını yakıştırmak bile geçmiyor insan içinden.

***

Böyle bir ülkenin insanlarının çoğunun; küfürbaz, kendinden başka yurtsever görmeyen kafadaki bu iktidarı ilk seçimde alaşağı eder diyen evrensel demokratik kurallardan söz etmenin geçerliği yok bu ülkede.

“Patron”, bugün sarmaş dolaş olduğu PKK’ye de İmralı’daki cani önderine de söylemediğini bırakmıyordu.

Apo denilen katili ABD’nin, asılmayacağına güvence altına aldıktan sonra Türkiye’ye teslim etmesinden hiç söz etmeden, Ecevit hükümetinde üye olan MHP liderinin, Apo’nun asılmamasına önayak olduğunu iddia eden “patron” ile…

…o günlerde başbakan veya hükümet olsa ABD’nin öne sürdüğü koşulları kuşkusuz takla atarak kabul edecek olan…

…ama yakın tarihte,10 Haziran 2011’de, bugün siyasal ortağı Apo’yu; “Ben olsam asardım” diyen aynı kişidir.

***

Ülkeyi terk ederken PKK’nin elde silah gidemeyeceğini önce açıklayan “patron”; terör örgütünün bu dayatmasını sallamayan açıklamasından sonra tornistan etti: Dut yemiş bülbüle döndü.

CHP, tutuklu milletvekillerinin derhal tahliyesini sağlamak amacıyla, Meclis’te sonuna kadar direnip hatta genel kurula girmeyeceğini içeren açıklamalarından geri adım attı.

Şimdi sırası geldi; PKK’lilerin silahlarıyla gidemeyecekleri dayatmasına örgütün sert tepkisi karşısında geri adım atan “patron”a; o tarihte CHP’ye reva gördüğü ve manşetlere geçen bir sözünü anımsatalım:

PKK’nin silahsız gidemeyeceği ilk sözünden dönerek bugün ters uygulamalara yelken açan “patron”…

…bal gibi tükürdüğünü yaladı!

Üstelik, 8 Mayıs’ta ülkemizi terk edecek teröristlerden tek birinin aman burnu kanamasın, başlarına bir şeycikler gelmesin diye; TSK’ye, valilere sıkı emirler verdi.

***

Böyle başa böyle tıraş, başa gelen çekilir diyorsanız eğer; “patronun” tükürdüğünü yalayan daha nice olaylar; neler neler göreceksiniz!..

Cumhuriyet

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: