Muharrem İnce’den Erdoğan’a ‘milli’ göndermesi

muharrem-160.jpg

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Elmalık Köyü’ndeki evinin bahçesinde tırpan ile otları biçti, testiyle ayran içti. İnce, Başbakan’ın ‘ayran milli içkidir’ dediğini belirterek, “Bir kere ayran içki değildir, içecektir. Başbakan da milli değildir. Kolay yoldan zengin olanlar ayran içmeyi bilmez. Ayran bir emekten sonra içilir” dedi.

Yalova’nın Merkeze bağlı Elmalık Köyü’ndeki evinin bahçesinde basın mensupları ile bir araya gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, burada otları biçtikten sonra hem ayran içti hem de basın mensuplarına içirdi. Gazetecilere açıklamada bulunan CHP’li İnce, “Başbakan ‘ayran milli içkidir’ dedi. Bir kere ayran içki değildir, Başbakan da milli değildir. ‘Yırtık ayakkabıyla siyasete başladım’ derler. Kolay yoldan zengin olanlar ayran içmeyi bilmez. Ayran bir emekten sonra içilir” diye konuştu.

Toprak bir testiden ayran içerek ayran içme şeklini de gösteren İnce, “Ayranı içmek için önce terlemek lazım. Anadolu bu. Başbakan bunları bilmez. Ayran pipetle içilmez. Ayran terledikten sonra içilir. Başbakan Anadolu kültürünü bilmez. Başbakan bu toprakların insanı değil aslında, bu topraklara yabancı. Biz Susurluk’a da, Tekirdağ’a da gitmesini biliriz. Ayran içmesini de biliriz, tırpan sallamasını da biliriz. Madem milli Başbakan, madem ayran içmesini biliyor gelsin şu tırpanı eline alsın, şuradan şöyle iki namlu gidip-gelsin, sonra da ayran içsin göreyim bakayım. O çakma millidir. O bu toprağın insanlarının değerlerini kullanan, onlardan nemalanan birisidir. Bu toprağın çocuğu biziz. Biz bu toprakların insanıyız. Bu toprakların bütün değerini biliriz.

Ayran içmesini de tırpan sallamasını da biliriz. Nişantaşı kafelerini de, sanayi sitelerini de biliriz. Çoban çocuğunu da tanırız, ayağında milyonluk pabuçları giyen çocukları da biliriz. Anadolu’da ayrana ‘katık’ denilir. Başbakan onu bilmez. Kısıklı’daki villadan katığın ne olduğu anlaşılmaz. Yırtık ayakkabıyla siyasete başlayıp kısa yoldan zengin olanlar, katığın ne olduğunu bilmezler. O zannediyor ki pipetle içilen bir şey. O tırpandan sonra içilen bir şeydir. Onun için içki değildir o, içecektir. Onu daha bilmiyor yazık” dedi.

Muharrem İnce, açıklamanın sonunda kendisine yöneltilen “Siyaset mi daha zor yoksa tırpan yapmak mı?” sorusuna “Tırpan yapmak” yanıtını verdi. İnce, göbeğini de göstererek “Siyaset yapmayıp burada olsaydım şimdi bu göbek olmazdı” şeklinde konuştu.

SÖZCÜ

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: