TSK’ya karşı çete kurdular !

Şimdi de subay ve ailelerine karşı sosyal medya üzerinden saldırıya geçtiler!

Ahmet Çınar / Yurt Gazetesi – “Ergenekon”, “Balyoz”, “Askeri Casusluk” derken şimdi de subay ve ailelerine sosyal medya üzerinden sanal infaz yapıldı. Kimliği belirsiz twitter hesaplarından TSK mensupları isim ve rütbe verilerek aşağılandı, hedef gösterildi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan hala ses yok!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensubu astsubay, subay ve generalleri itibarsızlaştırma operasyonlarına sosyal medya da katıldı. Twitter’da kimliği belirsiz kişilerce açılan bazı hesaplardan TSK çalışanları isim ve rütbe verilerek aşağılandı, hedef gösterildi. Bazı askerlerinse özel hayatlarının gizliliği ihlal edilerek, adeta kamuoyuna jurnal yapıldı.

YARGISIZ İNFAZ

@superdenizciler, @gata_kulis, @tsk_kulis gibi twitter hesapları, TSK mensuplarının korkulu rüyası haline geldi. Herhangi bir dayanağı olmayan ve özel hayata ait bilgiler, söz konusu adreslerden yayımlandı. Özel hayat, yasa, yönetmelik, ahlak tanımadan rütbeli subaylar ve özel yaşamları hakkında sayısız dedikodu kamuoyunun dikkatine sunuldu!

AKP SESSİZ KALDI

Her fırsatta askerlerin Milli Savunma Bakanlığı’nın bir personeli olduğunu yineleyen AKP Hükümeti’yse, personeline yönelik bu psikolojik yıpratma harekatına karşı hiçbir işlem yapmadı. Cumhurbaşkanı, Başbakan ile bakanlar hakkında Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarından yapılan her türlü eleştiri, soruşturma konusu olurken; TSK mensuplarının özel hayatlarına yönelik yorum, hakaret, aşağılama ve ifşaatlar adeta görmezden gelindi.

SORU ÖNERGESİNE YANIT YOK

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın 14 Aralık 2012’de bu konuda verdiği soru önergesiyse yanıtsız bırakıldı. Oran, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği yazılı önergede, söz konusu twitter hesaplarının kime ait olduğunu, yazılan iddiaların araştırılıp araştırılmadığını, bu adreslerin kapatılması için girişimde bulunulup bulunulmadığını sormuştu. Ancak soru önergesine yasal süresi içinde hiçbir yanıt verilmedi.

TELEKOMÜNİKASYON DA SESSİZ HESAPLAR DA ETKİN!

Başbakan’a bağlı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), muhalif olan her türlü internet sitesi, facebook ve twitter hesabını mercek altına alırken, asker ve ailelerine yönelik aşağılayıcı ve itibarsızlaştırıcı yayın yapan twitter hesaplarını inceleme gereği bile duymaması dikkat çekti.

KİM YAPIYOR BİLİNMİYOR!

Söz konusu twitter hesapları halen etkin ve askerler hakkında asılsız, dayanaksız, belgesiz suçlama ve ifşaatlarını sürdürüyor. Oysa İzmir’de görülmeye devam eden gizli belgeleri temin etme ve bulundurma davasında yargılanan pek çok rütbeli asker, “özel hayatın gizliliğini ihlal”, “kişisel bilgi ve verileri kaydetme” gibi suçlardan hâkim karşısına çıktı.

Kimin tarafından yönetildiği belirsiz bu twitter hesaplarından ise rütbeli askerlerin kendileri, eşleri, çocukları hakkında dedikodu düzeyinde pek çok bilgi ifşa ediliyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: