BDP’Lİ OROSPU /// PERVİN BULDAN : AKİL İNSANLAR EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILANMALI

Deniz BAŞLI/ ARDAHAN, (DHA)- BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Akil İnsanlar heyetini partisinin önerdiğini anımsatarak, "Akil insanlar komisyonunda çok değerli insanlarımız, akademisyenlerimiz, yazarlarımız ve kadınlarımız var. Bu komisyonda bizim önerimizle alınan arkadaşlarımız var. Dolayısıyla bu insanları en iyi şekilde karşılamalıyız" dedi.

BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, MYK ve PM üyelerinden oluşan heyet, bugün Ardahan’a geldi. 3 yıl önce düzenlenen mitingde taşlanan BDP heyetini korumak için polis olağanüstü önlem aldı. Kaptanpaşa Mahallesindeki BDP İl binası önünde toplanan 400 kişiye Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Kars Milletvekili Mülkiye Birtane Kürtçe, BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan ise Türkçe hitap etti.

Abdullah Öcalan’ın selamını getirdiğini söyleyen Grup Başkan Vekili Pervin Buldan yeni ve tarihi bir sürece girildiğin söyledi. Sürecin demokratik bir şekilde sonuca ulaşmasının önemli olduğuna işaret eden Buldan, ağır bedellere, yaşanan acılara rağmen halkın kendi kimliğini, dilini, kültürünü kullanmak istediğini ve bunun mücadelesini verdiğini ileri sürdü. Buldan, "Şunu çok açık söyleyeyim. Hiç kimse bir kuşku yaşamasın. Kürtler ne alıyor, ne veriyor kaygısı yaşamasın.

AKP’nin söylediği, ‘Barış geliyor’ rehavetine kapılırsak, evimizde oturursak, dışarıya alanlara çıkmazsak, her platformda bunun mücadelesini vermezsek AKP hiçbir şeyimizi altın temsiyle önümüze sürmez. Akil İnsanlar komisyonu, daha çok bizim talebemiz olan bir komisyondu. Hükümet bizim önerimizi kabul ederek bu komisyonu kurdu. Akil insanlar komisyonunda çok değerli çok insanlarımız, akademisyenlerimiz, yazarlarımız ve kadınlarımız var. Bu komisyonda bizim önerimizle alınan arkadaşlarımız var. Bu komisyon il il, ilçe ilçe gezip süreci anlatıyor. Dolayısıyla bu insanlarımızı en iyi şekilde karşılamalıyız" diye konuştu.

Öte yandan Pervin Buldan başkanlığındaki BDP heyeti, 1 Mayıs günü Ardahan’dan İstanbul’a giderken Erzurum’un Tortum iİçesi yakınlarında otobüsün yan yatması sonucu 2 yolcu ile birlikte yaşama veda eden sürücü Engin Koç için kurulan taziye çadırını ziyaret etti. BDP heyeti Kürt olmayan Koç’un ailesine başsağlığı dileğinde bulundu. BDP heyetine taziye çadırında kavurma, pilav ve salata ikram edildi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: