CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, çağrıda bulundu

1367839592_normal.jpg

İsrail Hava Kuvvetleri’nin Cemraya Askeri Araştırma Merkezi füzeyle vurmasının ardından Suriye, İsrail’e savaş ilan etti. Savaşa karşı çıkan devletlerin yanı sıra destek veren devletler de var. CHP İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler, Tweetter’den tüm insanlığa çağrıda bulundu ve ‘savaşa dur deme zamanı’ İsrail’in, Suriye’ye düzenlediği iddia edilen ikinci hava saldırısının ardından CNN televizyonuna konuşan Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal El-Mikdad, bugün düzenlediği saldırının, bu ülke tarafından Suriye’ye karşı yapılmış bir savaş ilanı olduğunu söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Tweetter’den tüm insanlığa çağrıda bulundu. Suriye Muhaliflerinin ülkeyi bombaladıkça ABD’nin coştuğunu belirterek “SAVAŞA ve İŞGALE HAYIR” diyerek tüm dünyaya seslendi.

İzmir Milletvekili twetter’den savaşa dur deme zamanın geldiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “ABD kimyasal silah bulmadı, İsrail saldırıya geçti. Suriye ‘muhalifleri’ ülkeleri bombaladıkça coşuyor. SAVAŞA ve İŞGALE HAYIR! Deme zamanı.”

1367835735.jpg

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmed Rıza Purdestan,”Suriye ordusuna yardıma hazırız” açıklamasında bulundu. Gazetecilere konuşan Pourdastan, “Suriye ordusu İsrail ile savaş yıllarında tecrübe kazanmıştır. Kendini savunmak için yeteneğe sahiptir. Fakat biz dost ve Müslüman bir ülke olarak Suriye’nin yanındayız ve eğitim için bir gereksinim duyarlarsa yardıma hazırız” açıklamasında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise “2 Mayıs’ta Beyda ya bağlıBanyas beldesinde 100’den fazla insanın öldürüldüğüne” ilişkin ellerinde raporlar bulunduğunu açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jennifer Psaki yaptığı açıklamada, “İnanç ve etnik kökeni ne olursa olsun, herhangi bir gruba karşı yapılan bu yasadışı cinayetlerden Suriye sorumludur,” dedi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: