500 bin Fazıl kitabı dağıtılacak !!!

images?q=tbn:ANd9GcRdLWHTnMt8dB9OMz46J9TjtoOkRKeGt84q1UqP_rCgMw9x4Mkfgg

Konya’da öğrencilere, Necip Fazıl’ı anlatan 500 bin adet kitabın dağıtımına başlandı.

KONYA (AA) – Vefatının 30. Yılında Necip Fazıl’ı Anma Etkinlikleri kapsamında,Konya’daki öğrencilere, Necip Fazıl Kısakürek’i biyografik olarak anlatan 500 bin adet kitabın dağıtımı başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu bahçesinde düzenlenen dağıtım töreninde, öğrencilere; hayallerini kurdukları meslekleri yapmalarının yanında her zaman “iyi insan” olmalarını öğütledi.

“Vatanına, milletine, memleketine ve inancına hizmet eden insanlar olmak daha önemlidir” diyen Akyürek, anma etkinlikleri kapsamında Konya’da yarışmalar, sergiler, paneller ve konferanslar düzenleneceğini, sempozyumun ise 20 Mayıs’ta başlayacağını ifade etti.

Kısakürek’in, “milli heyecanın insanı” olduğunu, herkesin gelişmesine büyük katkı yaptığını anlatan Akyürek, şunları kaydetti:

“Sizin de Kısakürek’i tanımanız ve anlamanız için bu etkinliği düzenledik. Şu anda bir kitap dağıtım programındayız. Konyamızdaki 500 bine yakın öğrencimize birer adet, Necip Fazıl’ı biyografik olarak anlatan kitaplar dağıtıyoruz. 4 kategorideki kitapları, okullarda yaş gruplarına göre dağıtacağız. Bunları okuyun, anlayın ve muhafaza edin. Bu kitaplar bizden size birer hediye, birer emanet. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde, Sayın Başbakanımızın da desteğiyle gerçekleştireceğimiz birçok program var. Hızlı tren bağlantımız olan Başkentliler, tüm Konyalı hemşehrilerimiz ve Kısakürek’i sevenleri; sempozyum, konferans, toplu okuma ve konserlere bekliyoruz.”

Konya Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi.

Gürsoy, “Biz bu etkinliği özellikle ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimizin tamamını kapsadığı için, etkinliklerin en önemlisi olarak görüyoruz. Daha çok okuyalım. Çünkü başarılı olmanın tek bir yolu var; daha çok okumak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, 3. ve 4. sınıflar için hazırlanan “Necipcik”, ortaöğretim öğrencileri için ise “Amcamız Necip Fazıl” adlı kitaplar öğrencilere dağıtıldı.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: