Başbakan Erdoğan(1) : “Sen O Hükümette Bostan Korkuluğu Muydun ?”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletin milli istihbarat teşkilatının bugün olduğu gibi geçmişte de İmralı ile görüştüğünü ve bunun da doğal olduğunu ifade ederek, "Eğer MHP Genel Başkanı hükümetin ortağı olduğu dönemde yapılan bu görüşmelerden"…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletin milli istihbarat teşkilatının bugün olduğu gibi geçmişte de İmralı ile görüştüğünü ve bunun da doğal olduğunu ifade ederek, "Eğer MHP Genel Başkanı hükümetin ortağı olduğu dönemde yapılan bu görüşmelerden habersizse o daha da vahimdir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletin milli istihbarat teşkilatının bugün olduğu gibi geçmişte de İmralı ile görüştüğünü ve bunun da doğal olduğunu ifade ederek, "Eğer MHP Genel Başkanı hükümetin ortağı olduğu dönemde yapılan bu görüşmelerden habersizse o daha da vahimdir. "Benim haberim yoktu’ diyene sorarlar; sen o hükümette bostan korkuluğu muydun?" dedi.

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 10 yıl önce AK Parti‘yi kurduklarında kendilerine ömür biçenlerin, saman alevi gibi yanıp söneceklerini, dağılacaklarını, parçalanacaklarını iddia edenlerin yanıldıklarını ifade ederek, Kızılcahamam‘daki istişare toplantısının her şeyden önce AK Parti‘nin nasıl bir birliktelik içinde olduğunu dosta düşmana gösterdiğini belirtti.

Partisinin oy oranıyla ilgili de açıklama yapan Başbakan Erdoğan, şu anda anketlerde AK Parti‘nin oyunun yüzde 50’nin de üzerine çıkarak, yüzde 52 civarında göründüğünü kaydetti. Erdoğan, "Türkiye’nin en önemli meselesi olan terör meselesini çözdüğümüzde, kardeşliğimizi daha da pekiştirdiğimizde, engelleri kaldırıp her anlamda daha büyük hizmetleri gerçekleştirdiğimizde milletimizin teveccühü daha da artacaktır" diye konuştu.

-2053 HEDEFİ-

Başbakan Erdoğan konuşmasında, 2023 hedefine doğru ilerlerken, yeni hedeflerinin ise 2053 yılı olduğunu ilan etti. Erdoğan, "Bugünün gençlerinin, çocuklarının erişecekleri bir başka önemli yıl dönümünü de bir hedef olarak burada, bugün ilan etmek istiyorum. İstanbul’un 1453 yılındaki fethinin 600. yıl dönümünü, yani 2053 yılını da AK Parti olarak hedeflerimiz arasına alıyor, o büyük yıl dönümü için şimdiden hazırlıklara başlıyoruz. Muhtemelen şahsım dahil, bir çoğumuz o tarihe de erişemeyeceğiz. Ancak bugün 20-30’lu yaşlardaki gençlerimiz, çocuklarımız, torunlarımız için daha yaşanabilir, daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye inşa etmek, İstanbul’un fethedildiği dönemdeki gibi dünya lideri bir Türkiye imar etmek için şimdiden kolları sıvıyoruz" dedi.

– "MHP LİDERİ YİNE ARİTMETİK HESAPLAR YAPIYOR OLACAKTIR"-

Bugünkü muhalefetin, 2053 yılında ne durumda olacağını tahmin etmenin hiç zor olmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Yine büyük ihtimalle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2053’te yani 40 yıl sonra MHP‘nin 140. yılda nasıl iktidara geleceğinin aritmetik hesaplarını yapıyor olacaktır. İnşallah AK Parti, bugünün gençleri, çocukları yönetiminde dünyanın en büyük devleti yaptıkları Türkiye‘yi daha da büyütmenin, 2071 hedeflerine ulaştırmanın aşkı, şevki, mücadelesi içinde olacaktır. Şimdi 2053 için bize de yakıştırmalar yapanlar olacaktır. Allah ömür verir de 2053’e ulaşırsak, emin olun biz "durmak yok, yola devam’ diyenlerden oluruz. ya da 2053 yılında tek parti CHP döneminin zulümlerini hatırlatıyor olacağımızı iddia edenler olabilir. Ama hiç merak buyurmasınlar, biz Allah ömür verir, hayatta olursak, o gün yerimizi çoktan gençlere bırakmış, eserleriyle iftihar edilenlerden oluruz inşallah."

-28 ŞUBAT VAKIFLARINA İADE, ÇİFTÇİLERE KREDİ FAİZ ORANINDA İNDİRİM-

Erdoğan, grup konuşmasında kapatılan vakıflarla ve çiftçilerle ilgili yeni düzenlemelerin de haberini verdi. Erdoğan, 28 Şubat sürecinde, Milli Gençlik Vakfı, Sahabe Eğitim ve Kültür Vakfı, Zöhre Ana Ali Sosyal Hizmet Vakfı’nın da aralarında bulunduğu 9 vakfın kapatıldığını hatırlan Erdoğan, şimdi bu mağduriyeti gidermek, antidemokratik uygulamaya son vermek amacıyla kapatılan bu vakıfların yeniden kurulmasına imkan sağlayacak tasarıyı TBMM‘ye göndereceklerini belirtti. Bu vakıfların hayatta bulunan kurucularının başvurması halinde, adı ve amacı aynı olmak kaydıyla yeniden açılabileceğini, faaliyetlerine başlayabileceğini belirten Erdoğan, kapatılan vakıfların taşınmazlarının Vakıflar Genel Müdürlüğü tasarrufunda olduğunu, yasa tasarısıyla, bu taşınmazların mahkeme siciline tescilinden itibaren yeni vakıflara teslim edileceğini de kaydetti. Erdoğan, "Ayrıca taşınmazların, Vakıflar Genel Müdürlüğümüz tasarrufunda bulunduğu dönem boyunca elde edilen kira ve satış geliri de bu yeni kurulan vakıflara iade edilecektir. Özellikle de binlerce öğrencinin elinden tutmuş, binlerce gence çatı, umut, aile olmuş vakıflarımıza hakkını teslim edecek bu uygulama hayırlı olsun" dedi.

Çiftçilere de müjdeleri olduğunu söyleyen Erdoğan, çiftinin Ziraat Bankasından kullandığı faiz oranının iktidarlarından önce yüzde 59 olduğunu belirterek, "Çiftçiye kullandırılan faiz oranlarını çeşidine göre yüzde 0, yüzde 5 ve yüzde 9 aralığına kadar çektik. Bugünden itibaren Ziraat Bankası‘nın çiftçilerimize uyguladığı kredi faiz oranını birer puan daha düşürüyoruz. Yani yüzde 9 olanı yüzde 8’e, yüzde 5 olan kredi yüzde 4’e düşüyor. Yüzde 0 olarak uygulanan kredi faizleri de aynen devam ediyor. Çiftçilere, üreticilerime bu güzel gelişmenin de hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

– "MHP GENEL BAŞKANI ÇARKÇILIK KONUSUNDA SAĞ KULVARDAN, CHP GENEL BAŞKANINI ZORLUYOR"-

Erdoğan, çözüm süreci üzerinden ise CHP ve MHP liderlerine yüklenerek çözümün önünde durmak için ellerinden geleni yapmakla suçladı. Kızılcahamam‘daki istişare toplantısında da 1999 yılındaki süreci hatırlattığını söyleyen Erdoğan, "CHP, MHP ve diğer statüko partilerinin gözünde millet bidon kafalıdır, göbeğini kaşıyan adamdır. Bunlar milleti balık hafızalı zanneder, hemen her şeyi unuttuğunu zanneder. Millete bu nazarla baktıkları için de dün en güçlü şekilde savunduklarının bugün karşısında dururlar" diye konuştu. Kılıçdaroğlu için "CHP Genel Başkanı kısa süre içinde yaptığı onca u dönüşü sayesinde milletimiz tarafından çarkçıbaşı olarak vasıflandırıldı" ifadelerini kullanan Erdoğan MHP liderine ise şu sözlerle yüklendi:

"MHP Genel Başkanı ise çarkçılık konusunda sağ kulvardan, CHP Genel Başkanını ciddi ciddi zorluyor. Kızılcahamam konuşmamızda MHP Genel Başkanı bazı çok önemli sorular yönelttik. Şu saat itibariyle MHP Genel Başkanından sorularımıza cevap gelmedi. MHP Genel Başkanını şu son çözüm sürecinde ne kadar samimiyetsiz, ne kadar ilkesiz bir duruş sergilediğini kamuoyu ile milletimizle tekrar tekrar paylaşacağız. 1999 sürecini hatırlatarak MHP Genel Başkanını maskesini düşürmeye devam edeceğiz."

-"YAPILAN YENİ BİR İŞ OLAĞANSÜTÜ BİR DURUM DEĞİL"

1999 yılında, DSP, MHP, ANAP koalisyon hükümeti döneminde devletin kurumlarının İmralı ile görüşmeler yaptığını, ardından da İmralı’nın teröristlerin ülke dışına çıkması için çağrıda bulunduğunu belirten Erdoğan, "Bugün istihbarat örgütümüzün İmralı ile görüşmesini kıyasıya eleştiren, bizi ihanetle, bizi bölücülükle itham edecek kadar dengesini yitiren MHP Genel Başkanı, 1999 yılında hükümetin ortağıdır, başkan yardımcısıdır. MHP‘ye gönül veren kardeşlerimin bunu bilmesi, hatırlatması gerekir" diye konuştu. O gün İmralı’yla görüşmeleri yapan MİT Müsteşarı ile kendisinin de çalıştığını söyleyen Erdoğan, "Bunları biz kendisinden dinledik. Bunlara biz yabancı değiliz. Ama milletimizin bunu bilmesi lazım" dedi.

-"1999’DA ÜÇ MAYMUNU OYNAYAN BAHÇELİ"

Erdoğan bu sürecin yeni başlamış bir süreç olmadığını ifade ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yetkilerinin de bu tür görüşmeleri yaptığını belirterek şöyle devam etti:

"Dolayısıyla burada kimse bize çalım atmaya kalkamasın. Biz bunları hep biliyoruz, bunların hepsi kayıtlarda belgelerde mevcut. Yapılan yeni bir iş değildir ve olağanüstü bir durum da değildir. Bunların zaten yapılması gerekir. Bir hükümetin, devleti yönetenin de bunları yapmasından daha tabi bir şey olamaz. Bugün nasıl devletin istihbarat örgütü İmralı ile görüşüyorsa o gün de devletin kurumları İmarlı ile görüşmüş ve bir sonuca ulaşmıştır. Eğer MHP Genel Başkanı hükümetin ortağı olduğu dönemde yapılan bu görüşmelerden habersizse o daha da vahimdir. "Benim haberim yoktu’ diyene sorarlar; sen o hükümette bostan korkuluğu muydun? Payanda mıydın? Vitrin süsü müydün, neydin? O dönemde teröristiler ülke dışına çıkarken adeta süreci bozmak için sabotajlar yapılmıştır. Terör örgütü en zayıf zamanında olduğu halde tamamen bitirilmek için çaba sarf edilmemiş, tam tersine terör örgütüne adeta yeniden palazlanması için fırsat tanınmıştır.

1999 süreci için üç maymunu oynayan Bahçeli, o gün kuzu kesilen Bahçeli şu anda kükreyen aslan rolleri kesiyor. Sayın Bahçeli, 1999’da neden kükremedin? 1999’da neden "ihanet var’ diye ortalığı velveleye vermedin? Neden hükümetten çekilmedin? Madem İmralı’yla görüşmek senin dilinde ihanetti, bölücülüktür de o zaman 1999’da, sana göre ihanete, bölücülüğe niye ortaklık ettin?" (ANKA/DEVAM)

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: