EMEKLİ ALBAY ERDAL SARIZEYBEK : Ergenekon cephaneliklerini Özal saklattı, Erdoğan çıkarttı

Fethiye’de gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinliklerine katılan Emekli Albay Erdal Sarızeybek, “Özal döneminde başlayan tuzak, AKP iktidarıyla tamamlanıyor” dedi.

Güneydoğu sınırlarında yaptığı terörle mücadele sonrası “efsane Albay” olarak anılan Erdal Sarızeybek, özellikle 1992-1994 yılları arası Şemdinli’de verdiği mücadelelerle biliniyor. Fethiye’de halkla buluşan Sarızeybek; “Ergenekon cephanelikleri diye yeraltından çıkarılan silah ve mühimmatların 1991 yılında Turgut Özal tarafından kucak açılan Kuzey Irak Kürtleri tarafından saklandı. Projeyi Özal başlattı, Erdoğan tamamlayacak" dedi. "Bu ülke için seve seve canını feda etmiş ve feda etmeye hazır olan insanlarımızı katil ve terörist gibi göstermeye çalışılmaktadır.

Yani Özal’la başlayan bu proje, Erdoğan’la devam ediyor" diyen Sarızeybek, "Barış süreci denilen bu durum Özal döneminde de yaşandı. Türk Milleti tuzağa düşürüldü" dedi. Emekli Albay Erdal Sarızeybek, "Erdoğan siyasetiyle ABD’nin silahlı gücüyle Irak’ı işgal etliler, parçaladılar böldüler, bir buçuk milyon Iraklı Müslümanı öldürdüler, kuzeyde küçük bir Kürt devletini kurdular, şimdi sıra büyük Kürt devletine geldi. O da kuruldu. İlan edilmesi bekleniyor." diye konuştu. Körfez savaşında "Amerikalı Çekiç Güç" Kuzey Irak’a konuşlandırılmış, ondan öncesi sayıları bini bile bulmayan teröristler "Çekiç Güç" sayesinde karşımıza yaklaşık 25 bin kişilik silahlı bir güç olarak karşımıza çıkmıştır.

Terörü zirveye çeken Özal siyasetini soran yok. Özal’ın o dönem kucak açtığı Kuzey Irak Kürtlerinin sakladığı silahlar, bugün Türk ordusunun şerefli paşaları ve komutanlarının üzerine yıkıldı." Sarızeybek sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Türk milleti ya bir tuzağa çekiliyorsa? Hatırlayın geçmişi Başbakan tarafından üç beş çapulcu denilmişti. Oysa tarihin en büyük dersini vermiş olsaydık bunları yaşamayacaktık. Özal ne demişti; ‘bir koyup üç alacağız’. Sonunda ne oldu. 10 milyar dolar ekonomik kayba uğradık. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni kaldırmak istiyorlar çünkü Büyük Ortadoğu Projesi’nin altında yatan gerçek budur. Terörle mücadele eden bu ülkenin şerefli Genelkurmay Başkanı ve generallerin terörist ilan edilerek cezaevlerine konulduğunu belirten Sarızeybek, “teröristlerin dışarıda gezdiği bir ülkede hangi hukuktan bahsedebiliriz ki” şeklinde konuştu.

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: