KORAY KAMACI : Adım Adım Büyük Orta Doğu Projesi Finaline

Koray Kamacı

Daha önceleri de yazdık ve söyledik. Kaçınılmaz son dedik Orta Doğu’da Arz-ı Mevud (Vaad edilmiş Topraklar) şeklinde Büyük İsrail’in oluşumunu. Ancak yaşanan bir çok gelişmeleri anlamayanlar, anlamak istemeyenler ve en tehlikelisi de bu tehlikeli Projeye çanak tutanlar maalesef çoğunlukta. İnce ince ‘’Büyük Orta Doğu Projesi" işleniyor. Bu Proje kapsamında Orta Doğu’nun kalbine Büyük İsrail’i kurmak ve bölgede Bölünmüş güçsüz Devletçikler oluşturmak için planlar tüm hızıyla yapılıyor.

Daha önce de söyledim Suriye’ye Muhtemel İsrail saldırısını ve aynen düşündüğümüz gibide oldu. Bu kapsamda İsrail’in bu kadar rahat olmasını son zamanlarda Türkiye ile yaşanan özür olayı ile de ilişkilendirmek mümkündür. Geçenlerde çıkan İngiliz Sunday Times haberine göre İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Yaakov Admiror, Ankara’da yaptığı temaslarda, Ankara’dan Akıncı Hava Üssü’nün kullanımını isteyeceği iddia edilmişti. Ayrıca burada çıkan habere göre İstenilen talepler içinde Türk Hava Sahası’nın İsrail Savaş uçaklarına açılması da var. Tel Aviv, buna karşılık Türkiye’ye hava savunma sistemi vermeyi önerecek.

Netice itibari ile herkes bu büyük Oyunda rolünü çok güzel oynuyor. Sağı da solu da bu Fırıldağa oynuyor yazık. İsrail artık büsbütün gözünü karartmış Fırat’tan Nil’e kadar sınırlarını yani Tevrat’ta da geçen o Büyük İsrail’i kurmak için her şeyi yapıyor ve bu gidişle yapacaktır da.

İsrail’in Son zamanlarda Sözde Özgür Suriye Ordusu ile gayet güzel bir ilişki içinde olduğu deşifre edilebilmiş durumda. İsrail’in Suriye’ye yaptığı saldırı, Suriye’deki paralı teröristlerin ve onları destekleyenlerin Siyonist İsrail rejimi ile olan ilişkisini ayan beyan ortaya koyuyor. Bu konuda Türk Hükümeti’nin ise, Esed’e veryansın yaparken mazlumları katlediyor vs. diye naralar atarken, diğer yandan İsrail’in saldırılarında ölen kadınlar ve çocuklar için, İsrail’e karşı dilsiz olması düşündürücü bir durum.

Ne olursa olsun İttifaklar sistemi Orta Doğu’da iyice belirginleşti. İsrail’in safında yer alan Müslüman Devletleri de anlamak mümkün değil. Mesela Ürdün, Suudi Arabistan, Katar vs.

İşin ilginç yanı bizde bu İttifak sistemi içinde ABD,İngiltere ve Fransa gibi İsrail’in yanında Suriye’nin karşısında gibiyiz. Bu konuda yazacak çok şey var ama Zülfiyare dokunmasın diye yazmıyorum. Zaten geçmişte İsrail’i de tanıyan ilk Müslüman Ülke de biziz yani Türkiye!

Diğer tarafta da yani Suriye tarafında da güçlü İttifak grupları var. Bunlardan Rusya ve İran halayın başını çekiyorlar. Ardın da Lübnan (Özellikle Hizbullah), Çin, Pakistan ve hatta Almanya…

Evet vaziyet bu şekilde iken. Bu Proje’de Suriye’den sonra sonra sıra kimde acaba? İran’mı yoksa Türkiye mi? İran’a ve bize de sıra geleceğinden şüphe yok. Zaten dediğimiz gibi gidişat ve Politika da o yönde. Üzüldüğüm ve anlamadığım nokta şu: Türkiye’de birçok kesim ‘’Büyük Orta Doğu Projesini" ağzına bile almıyor. Halbuki bu Projenin hedefinde Türkiye’de var. Yarım yüzyıldır uyuyan Milletim acaba Milli İçkimiz ‘’Ayran"ı bu aralar fazla mı kaçırıyor ne?

Neyse sevgili Dostlar unutmamak gerekir ki bu Topraklarda bu oyunu da ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın, geçmişte Sultan II.Abdülhamid Han’ın, Teoderl Herz’e ağzının payını verdiği gibi yine bu Aziz Vatanımın Muazzez evlatları zamanı gelince fazla tükenmeden İsrail’e Hak ettiği cevabı verir ve bu Oyunu bozar. Unutmamak gerekir Ayet’te de yer aldığı gibi: Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez. Maide Suresi 51.

Ve Son Söz: "Umut ettiğin kadar özgür, korkak olduğun kadar tutsak olursun."

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: