Abdülhamid’in torunu : Vahdettin’in mezarı Türkiye’ye getirilsin

vahdeddin1.jpg

Sultan II. Abdülhamid’in torunu olan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, AKP’nin düzenlediği panelin ardından şimdi de Anadolu Ajansı’na açıklamalar yaptı. Osmanoğlu, İngiliz işbirlikçisi Vahdettin’in mezarının Türkiye’ye getirilmesini isterken, Ayasofya’nın da ibadete açılmasını istedi.

Geçtiğimiz haftalarda AKP’nin düzenlediği bir panele katılan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, mezarı Şam’da olan Vahdettin’in Türkiye’ye getirilmesini istedi.

Abdülhamid’in torunu Başbakan’a övgüler düzdü, siyasete girmeyi düşündüğünü belirtti

AA’nın haberine göre, Vahdettin’in mezarının Şam’da olduğunu belirten Osmanoğlu, “Vahdettin Han orada yatıyor. Ben onun buraya getirilmesi taraftarıyım. Çünkü bir padişah başka bir ülkede yatmamalı. Bunun önlemini almalıyız. O yüzden en kısa zamanda Vahdeddin Han’ın mezarının getirilmesi lazım” dedi.

Osmanoğlu, “Ailenin büyüklerinden 1932 doğumlu Dündar Efendi Şam’da yaşıyor. Dündar Efendi’nin Türkiye’ye getirilmesini istiyoruz. Kendisine bir şey olursa Türk milleti emanetine sahip çıkmamış olur” diye konuştu.

İslam dünyasında bir baş olsa…

Osmanoğlu, Osmanlı Devleti’nin yıkılmasından bu yana Ortadoğu coğrafyasının huzur bulmadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Müslüman din kardeşlerimiz sahipsiz. Çünkü bir baş yok. Bir baş olursa İslam dünyasında her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum. Maalesef zulüm görenler sürekli Müslümanlar oluyor.”

Gazze ziyareti

Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, yakın tarihte Gazze’ye gittiğini belirterek şöyle konuştu:

“Duygularımı anlatmak çok zor, çünkü Gazze demek Abdulhamid demek. İttihatçılar, Filistin’i İngilizlere satmış biliyorsunuz. 110 sene sonra ilk defa Osmanlı ailesinden birinin oraya girmesi ve Abdulhamid’in torunu olması insanları hem sevince hem de hüzne boğdu. Bizim orada olmamız gerektiğini düşündükleri için üzgündüler. ‘Bizi yalnız bırakmayın’ dediler. İsrail’in yaptığı saldırıları gördük, aileleri ziyaret ettik, camilerin bombalandığını gördük. Abdulhamid adına cami yapılırsa iyi olacağını düşünüyorum. Bizden çok şey istiyorlar, imkanlarımız nispetinde bunları değerlendirmek isteriz.”

Ayasofya ibadete açılsın

Bu senenin “İstanbul’un fethinin 560. yıl dönümü olduğunu” söyleyen Osmanoğlu, şöyle devam etti:

“Üzerimizde beddualar var. Bunların kaldırılması için önce Ayasofya’nın ibadete açılması lazım. Ayasofya’ya uygunsuz kıyafetlerle insanlar geliyor. Hepimiz görüyoruz bunları ve bu bizi çok üzüyor. Ayasofya’da bir bölüm var, bazen cuma günleri oraya gelip namaz kılıyoruz ama içimiz burkuluyor. Biz en kısa zamanda namaz kılmak için buraya gelmek istiyoruz. Cumadan sonra insanlarla selamlaşmayı istiyoruz.”

“Hükümet Osmanlı’nın torunlarını bir araya getirsin”

Yaşayan hanedan mensuplarının bir araya getirilmesi amacıyla vakıf kurma çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Osmanoğlu, “O proje, hala devam ediyor. En kısa zamanda bu vakfın da faaliyete geçmesini ve bize sahip çıkılmasını istiyoruz. Hükümet futbolcularla, akil insanlarla bir araya geliyor. İsteriz ki Osmanlı’nın torunlarıyla da bir araya gelsin. Ben bütün hanedanı Türkiye’de görmek istiyorum. Hanedana iade-i itibarının geri verilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Sol

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: