ERGENEKON DAVASI : Emekli Albay Fikri Karadağ, savunmasında suçlamaları reddetti

Balyoz davasından da ayrıca 18 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Kuvayı Milliye 1919 Derneği Başkanı, Ergenekon davası tutuklu sanığı emekli Albay Mehmet Fikri Karadağ, mütalaaya karşı savunmasında hakkında yapılan suçlamaları reddetti.

Balyoz davasından da ayrıca 18 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Kuvayı Milliye 1919 Derneği Başkanı, Ergenekon davası tutuklu sanığı emekli Albay Mehmet Fikri Karadağ, mütalaaya karşı savunmasında hakkında yapılan suçlamaları reddetti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon davasının 293’üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük ve Tuncay Özkan’ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanıklardan ise Sami Hoştan, Cengiz Köylü, Selim Akkurt, Adnan Bulut ve Murat Yücel duruşmaya katıldı. Hoştan, Köylü ve Akkurt başka suçlardan tutuklu olduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Doğu Perinçek ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan’ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Balyoz Davası’nda 16 yıl hapis cezasına çarptırılan, Ergenekon davasından ise tutuklu yargılanan emekli Albay Mehmet Fikri Karadağ, 2 bin 271 sayfalık esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını yaptı. 1934 gündür tutuklu olduğunu, sözünün delil sayılması gerektiğini belirten Karadağ, "İddia makamı bize yalancı diyor. Benim sahip olduğum bir dürüstlük, onur vardır. Ama en başından beri Şemdin Sakık’ın sözleri doğru sayılıyor." dedi.

Hakkında iddia edilen suçlamaları kabul etmediğini belirten Fikri Karadağ, Kur’an-ı Kerim ayetlerinden örnekler vererek savcı ve heyeti adaletsiz davranmakla suçladı.

Karadağ, "İftira üretim merkezi akıl almaz şekilde bu davanın Danıştay davasıyla birleştirilmesini istedi. Siz de birleştirdiniz. Alparslan Arslan’a araç kartını veren kişinin peşine düşmediniz. Bu araştırılsaydı olay çorap söküğü gibi çözülecekti. Saldırı gününe dair kamera görüntüleri kaydeden Danıştay güvenlik kameralarının OYAK güvenlik tarafından silindiği iddia ediliyor. Bu silinen görüntülerin ise ana bilgisayarda mevcut olduğu söylendi. Siz o görüntüleri izlemeden Danıştay davasının bu davayla birleştirilmesine karar verdiniz. Kararlık noktalar maalesef aydınlatamadınız." dedi.

Sanık Karadağ, savunmanın devamında "Önyargının ve kinin böylesinden Allah’a sığınırım. Yasal dayanaktan yoksun iddialarla tutuklandım. Bu nasıl bir kin?" dedi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese ise "Savunmaya karışmak istemiyorum ama şahsileştirmeden savunma yapın." uyarısında bulundu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: