Prof.Dr Recep Akdur : VATAN SAVUNULMAZ İSE ŞEHİT VERİLMEZ

mv80b.jpg

Şehit olmak kutsal bir ülkü uğrunda ölmektir. Şehit, vatanını, milletini ve bayrağını savunurken kılıç, top, tüfek veya bunlara benzer herhangi bir savaş aleti ile düşman tarafından öldürülen kişidir. Allah katında peygamberlikten sonra derecesi en yüksek olan mertebe şehitliktir. Bu nedenle de her müslüman şehitlik nasip olması için dua eder.

Şehit olmanın ya da şehit vermenin iki koşulu vardır. Bunlardan biri millete, vatana veya bayrağa saldırı olmasıdır. İkincisi ise bu saldırıya karşı savunma yapmaktır. Bu iki koşul yan yana gelmeden şehit olunamaz, şehit verilemez.
Türk ulusu otuz yıldır şehit veriyor. Çünkü, terör örgütü otuz yıldan beri millete, vatana ve bayrağa saldırıyor. Silahlı güçler bu saldırıya karşı savunma yapıyor. Yani terör örgütü ile savaşıyor. Tüm savaşlarda olduğu gibi bu savaşta da şehit vermek kaçınılmaz oluyor.

“Süreç” başladığından bu yana şehit verilmediği, kentlere köylere şehit gelmediği ve anaların ağlamadığı söyleniyor.Peki süreç başladıktan sonra savaşın iki koşulundan hangisinde ve ne gibi bir değişiklik oldu ki şehit vermiyoruz.Terör örgütü Vatanı bölme, Bayrağı değiştirme amacından vaz mı geçti? Hayır. Silah mı bıraktı? Hayır. Değişen tek şey hükümet tarafından silahlı güçlere savunma yapmama emri verilmiş olması.Teröristin görmezden gelinmesi. Sınırların yol geçen hanına dönmesi.Özetle savunma yapılmıyor olması. Savunma yapılmaz ise sehit de verilmez ki.! Sürecin başlangıcından bu yana şehit verilmemesinin tek nedeni bu. Yurdunu vatanını ve bayrağını savunmayanlar şehit olamazlar.

İLK KURŞUN

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: