İSTİHBARAT /// İstihbarat Uzmanı Prof. Dr. Sıddık Yarman’dan flaş açıklamalar

TV NET’te Gazeteci-Yazar Ferhat Ünlü’nun modere ettiği ve Gazeteci Yazar Abdurrahman Şimşek’in de daimi konuğu olduğu ‘Haber-Analiz’ programının Prof. Dr. Sıddık Yaman oldu. Elektronik İstihbarat Uzmanı Prof. Dr. Sıddık Yarman birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

İNTERNETTE YAYIMLANAN TAPE’LERE İNANMAMAK LAZIM

Prof. Dr. Sıddık Yaman oldu. Elektronik İstihbarat Uzmanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, "İnternette bir ses kaydı operasyonu dönüyor. Bunların gerçekten o kişi mi? Bunların doğrulanmaya ihtiyacı var. Özellikle kaynağının, sonra da içeriğinin doğrulanması lazım. Bir de bilgileri üretenlerin kişilikleri doğrulanmalıdır. Yani konuşanların kimliklerinin doğrulanması gerekiyor. Ben başka bir yerden girip senin telefonundan konuşabilirim.

MİT’E, MİLLİ DEVLETE BİR SALDIRI VAR

Milli İstihbarat, devletin resmi çalışan teşkilatı var. Kanun bu teşkilata birçok görev biçmiş. MİT’in kendisine göre çalışma usulleri vardır. Bu usullerde milli menfaatleri koruyarak bir çok istihbarat faaliyeti yapar. Bilgileri toplar ve gerekli makamlara ulaştırır. Şimdi MİT’in görevleri içerisinde destek verme görevi vardır. Her ihtiyaç duyan makama destek verir. MİT’in patronu Başbakan’dır. Başbakanlık kurallar doğrultusunda emirleri verir ve bunlar uygulanır. Eğer devlet içerisindeki sırlar açığa çıkartılıyorsa ve bu işler MİT’in işleri ise burada bir sorun vardır. Bölücü yıkıcı faaliyetler içerisinde olanlar bu MİT’e mal ederek devleti zor durumda bırakabilir. Ben hiçbir bilgiyi internette bulup almam. Sıradan bir adam istihbaratçı olamaz. Cahil adamdan istihbaratçı olmaz. Dünyayı tanımayan, teknolojiyi bilmeyenden istihbaratçı olamaz.

İNTERNETTEKİ BİLGİ TEYİT EDİLMEDEN KULLANILMAMALI

Sonuç itibari ile bu tür işler piyasaya döküldükten sonra akıl dediğimiz Bir şey var. Ben internetten bir bilgi aldığımda doğrulamasını yapmam lazım. Buradan aldığım bir bilgi başka bir yerde yalanlanabilir. Bilim insanı internette girmez.

ADANA’DAKİ MİT TIRLARINA MÜDAHALE OLAYI

Adana’da MİT tırlarına yapılan operasyonu ben hayatımda görmedim. Bu denli birşey olamaz. Milli İstihbarat Teşkilat gizli çalışan bir kurumdur. Ülkenin milli hassasiyetlerine bu denli bir saldırı olamaz. İktidarı sevin ya da sevmeyin. MİT elemanlarına silah çekmek hiç hoş olmayan bir görüntü"dedi.

ABDURRAHMAN ŞİMŞEK: MİT’İ SORGULAMAK SAVCININ İŞİ DEĞİLDİR

SABAH Özel İstihbarat Müdürü Gazeteci Yazar Abdurrahman Şimşek’de Adana’daki MİT tırları ile ilgili, "MİT kanunun 26 maddesini Başbakan kendisi açıkladı. MİT, Başbakan’ın özel iznine tabiidir. Devletin bir istihbarat kurumu bir operasyon yapıyor. Görevini ifaa ediyor. Başka bir kurum MİT’in bu tırlarından haber alıyor. 500 tane Jandarma eri ile operasyon yapılıyor. MİT elemanları kelepçelenerek yere yatırılıyor. Silah çekiliyor. TIR’daki malzemeler ifşaa edilmeye çalışılıyor. Bir Cumhuriyet savcısı devleti için görev yapar. Devletin savcısı derin sinir ucunda çalışan MİT’e operasyon yapıyor. Savcı’nın görevi bu değildir. 49 kişinin öldüğü Reyhanlı saldırısında kılı kıpardamıyor. Ne hikmetse MİT’e yönelik operasyon yapıyorsun" dedi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: